Recepti kulena, kobasice, švargle...

Naravno. Svakih para i odlivanje sukrvice i dodavanje po malo soli
Onda ne vidim zašto je ostalo,ali to svakako nije krv tako da ne može da se pokvari,to je mioglobin koji se otpušta zbog soli,jedino što može da umiriše meso.Isperi ga i okači da se cedi,pa vidi dal je ostao miris,ako je ostao to se baš teško rešava možeš da ga maskiraš mokrom salamurom,ali bez soli samo začini i da bude što hladnije.
 
То је добра ствар али лоша за топло време ...Кува се Со Бели Лук ко шта воли па се налије месо ткз Саламура по Сремачки🤣
Ako misliš na mokro salamurenje, upravo je obrnuto. Radim mokru salamuru i ako slučajno jače zatopli, ledom u boci se uspješno snižava temperatura salamure.
 
d2c644228a64f0ea2a11258188cdfaa2.jpg

Slika ko slika. Nepamtim da se ovako jako osećao miris kulena na tavanu. I to onaj dobar miris. Ne na dim već ono kad rasečeš kulen pa se oseća svežina. Dali je do ovog toplog vremena ili šta već ali ono je neverovatno.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
*ebem ti vreme, meni se pocele plesnivit kobasice, klano 22 decembra, bice ribanje slanom vodom sutra. Jel bi valjalo im jos jedan dim podmetnuti sada?
 
Ako je bela plesanj, ništa ja tu ne bih dirao.....
I kod mene je počelo, vidi se na prvom kulenu pri vrhu....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kobasice jos malo i mogu na vakumiranje. Kuleni okej izgledaju.
Meso u pusnici sto je tek na 4 tom dimu prozivljava napade muva jer preko dana bude i po 18-20 stepeni u pusnici kad se ne dimi. Stavio sam gaze kao komarnik al i dalje je neka uspela da se uvuce i usere.
Sklonicu sve u podrum ili mracan tavan sa jos vecim komarnikom pa kad zaladi nastaviti dimljenje, ne vredi ovako vise.

https://postimg.cc/K1bRJ8xz]

20230107-113520.jpg
[/URL]

20230107-114247.jpg
[/URL][/url]
 
Nazad
Vrh