Recepti kulena, kobasice, švargle...

Kad su bakterije i zaraze svuda oko nas. Kad sam bio klinac pre 50 godina:) sigramo se na ulici, nemamo vremena ni da jedemo, pa na brzinu hleba i masti i onako u trku ispadne komad iz ruke i uvek, ali uvek na onu masnu stranu. Malo kao pirnes i nastavis da jedes i nikom nije nista falilo, a danas pola vrtica bolesno od 20 dece nekad ih je 5 prisutno.
 
To je do roditelja ne dece. Nekada smo se igrali po ceo dan napolju bosi, a zelene sline curele do brade i nikom ništa. Sada se dete nakašlje ispred televizora pa roditelji odmah trče kod privatnih doktora i prave halabuku oko toga.
I moja žena je takva, ne daj bože da neko od dece kine, istog momenta vanredno stanje u kući....
Inače mrka kapa od slanine ove godine. Samo meso...
Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
5715da11fea985e0e5f19f5d65e24b60.jpg
 
Ja ljutom paprikom zastitim deo kod kosti i nikad nemam problema. Visi mi u komari dok ne pojedemo,dve tri godine
 
Moje sutra pre podne ide u pušnicu da se ocedi od rasoljavanja i prekosutra kreće dimljenje.Ne pada mi na pamet da ga sklanjam u frižider, zamrzivač i slično, šta mu Bog da.
 
I ja cu tako. Uzeo sam 10m gaze pa cu im napraviti kao komarnik za svaki slucaj. A danas sam ih u presu stavio da se iscese dodatno.
 
Moje zavrsilo sa dimljenjem. Kobasice i kulen su odavno na tavanu,rebra,kosti i butkice u zamrzivacu,pecenice,slanine i u sunke ostaju u pusnici dok im ne dodje vreme za vakumiranje.
 
Nazad
Vrh