Recepti kulena, kobasice, švargle...

Koliko najduze moze meso da stoji u vodi. 2 nedelje sam drzao meso u salamuri,posle toga oprao i stavio u kace i nalio vodom. U roku od 24h 2x sam menjao vodu,sad bi trebao da okacim meso u pusnicu,ali je i dalje dosta slano. Da li bi mogao da promenim vodu,pa da jos ostane u vodi? Sad je vec 26 sati u vodi
 
Ovih dana od 10 do 20 stepeni dnevne. 10ak dana ce biti.
Da li sklanjati kulen i kobasice u frizider ili im nece nista biti jer su noci od -1 do 7
 
Koliko dugo moze mleveno meso da stoji? Zaklano je u utorak uvece. U sredu samleveno i umesana so po recepturi ali mi nije stigla paprika da dovrsim. Juce posto je bilo skoro 10° C, uneo sam u frizider i ukljucio ga na najjace da hladi. Paprika ce verovatno stici u ponedeljak a i tad bi tek uvece mogao da nadevam u creva tako da bi mozda u utorak bilo na dimu. To je vec nedelju dana pa mi frka. Ne znam sta da radim.
Sad da vijam drugu papriku i kupujem a ova prva ce mi stici u ponedeljak (nadam se) pa da mi ostaje pa da je bacam...
 
I da si ih zavrsio i nadimio opet bi bile napolju na toj temperaturi. Mozda je i bolje sto ih nisi napunio, u frizideru mesu nece biti nista, pogotovo sto si posolio, mada do drugog treceg januara najavljuju te dnevne od 10 stepeni.
 
3 nedelje od klanja, konačno stigli do tavana.
2116c5752ea96154bf903f14d34c1952.jpg

A nešto ostaje i za dalje dimljenje.
1f66aea6b3e9c48fc042bddf16bcfd75.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Koliko dimoba kulen ides?
Kobaje sam ove godine na 5 dimova, sa dan dva pauze od dima do dima. I super su ispale. Burazer pravio klasika, bez kultura, nije rashladjivao itd, neuporedivo koliko su bolje ispale ove s kulturama i rashladjivanjem.
 
Nazad
Vrh