Recepti kulena, kobasice, švargle...

Dimim dok ne dobiju lepu boju, to obično bude 3 dima, nekad više a bilo je i manje. Uglavnom 3 večeri zaredom dimim, svake večeri jedan dim pa preko dana otvorim dimaru da se to sve lepo osuši i izluftira....
Inače dimim na toplom dimu (ne vruć), ne kao što svi kažu da treba "ladan" dim.
Ove godine su kuleni baš lepo ispali, nisam probao još(a i neću tako skoro) ali izgled a pogotovo miris baš obećava....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Moj kulen sam dimio 4 DiMA svaki drugi dan,vec mesec dana je na promaji I juce gledam jos je mekan,prvi put pravim pa se mislim dal ce da valja

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Bilo bi pametno odimiti 1-2 dima više sve ove godine. Toplo je jako a nema ozbiljnog mraza
200 grama soli na 10kg mesa je dovoljno, sve preko toga je već jako slano. Tako i sa dimom treba koliko treba, meso se konzervira i to je to. Kada se pretera sa dimom mogu se dobiti samo neželjeni efekti...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Oko 15 stepeni je u prostoriji gde meso stoji osoljeno. U pusnici inace bide oko 18 kad je topao dan. Muva udje i upljuje i u jednoj i u drugoj pristoriji. Da li ubaciti meso u zamrzivac i dimiti kad zahladi. Ili ovako rizikovati da muva upljuje i mozda se i ukvari?
 
Ma nisu te muve toliko strašne koliko mi mislimo.
Ko je bio u turskoj, siriji, egiptu, mogao je videti rojeve muva na onim njihovim oderanim ovcama, i niko se ne uzbuđuje ni najmanje.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Toplo je i ima muva, a to da neće da pljune.....
Pre par dana kerovi udavili pacova, ostavilu ga iza šupe. Kad sam ga našao pre 2 dana bio pun crva, maltene već pojeden.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
@mirosti Nisam bio tamo ali sam gledao na Y.T snimke njihovih mesnica, kuvara, priprema brze ulične hrane...Bog te materin ala je ono higijena. 😱 Goli i bosi rade sa mesom i uopšte hranom, nema tu stolova, rukavica, kecelja.Svi zarasli k'o mrcinište, masni i prljavi da bi ih varnica kresnula bez razmišljanja i problema.
Gledao sam neki dokumentarac u kome su pričali o tome kako je tamo velika većina stanovništva zaražena ozbiljnim crevnim parazitima i da se turisti još lakše zaraze istim putem hrane i uopšte loših higijenskih uslova.
 
Ovi koji su bili u Hurgadi u hotelima sa 5 zvezdica, kada izađu malo tamo pored, baš mogu videti gde se nabavlja hrana za te hotele..
Po meni najgora situacija je u Indiji i Pakistanu. Po meni prosečan evropljanin je od posledica (ne)higijene tamo gotov u vrlo kratkom roku.


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh