Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ala vi pravite halabuku ni oko čega.
Rukave zasučeš, pa ono malo kulena umesiš rukama sa sve ljubavlju! Nema bolje, veruj mi....
K
Za lenje:


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da.
Ali kao što rekoh, tu nema ljubavi, a to je najbitniji sastojak za kulen. Posle đavo kriv kad kulen ne valja.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja sam o ovome razmišljao jer mi je pušnica mala i brzo se stvori temperatura, moram biti tu negde stalno dok se dimi, ako slučajno krene da gori drvo brzo se zagreje. Da li ovde možeš da ostaviš i vatricu a da ne greje u pušnici?
Moze. Kazem ti 4 stepena je u pusnici i napolju je tolko. Bure greje ulicu a ne pusnicu
 
Lepse se ovako zamesa 100% brze i lakse. A i nije malo 55 kila mase ja, drugar 30ak kila, burazer 30ak kila.
Ivanho
https://www.wobyhaus.co.rs/busilice-elektro-pneumatske/14058-busilica-el-pneumatska-w-bh-1000

Moja je ovakva.
Uzmi mikser, on je 400 din pa probaj
Hvala. Ipak je to zvijerka u odnosu na moju. Jača, a sporija, što zači dosta veči okretni moment.

Ala vi pravite halabuku ni oko čega.
Rukave zasučeš, pa ono malo kulena umesiš rukama sa sve ljubavlju! Nema bolje, veruj mi....
Jesi li kad probao dobro izmješati (20-ak ili više min) mase 45-50 kg ohlađene na svega nekoliko stupnjeva? :unsure:
Ako nisi probaj pa ćeš shvatiti da lijenost nije najveći problem. Inače, lijenost je majka svih inovacija. ;)
 
Hvala. Ipak je to zvijerka u odnosu na moju. Jača, a sporija, što zači dosta veči okretni moment.


Jesi li kad probao dobro izmješati (20-ak ili više min) mase 45-50 kg ohlađene na svega nekoliko stupnjeva? :unsure:
Ako nisi probaj pa ćeš shvatiti da lijenost nije najveći problem. Inače, lijenost je majka svih inovacija. ;)
Za ovu zadnju recenicu imas pivo
 
@iwanho zapravo svake godine pravim 100tinak kg kulena. Sve se melje, meša i puni 8 do 10 dana posle klanja, temperatura je tada idealna svega par stepeni . I sve se ručno meša. Tako da mislim da znam o čemu pričaš. Inače to je kod mene a ima nas 5 drugara što se ispomažemo, svaki pravi približne količine kulena/kobasica pa izračunaj...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Svaka čast, @caco. Pretpostavljam da si još dovoljno mlad i snažan. Sudeći prema tvojem pisanju vidim da si srcu mlad. :love:

Meni nakon nekoliko minuta ruke ozebu. :(
 
Mi to bez muke uradimo i ako ima preko 100kg fila! Vangle plasticn naj vece i samo 20kg u njoj, nas troica idemo u krug 2x to je 6 premesivanja sto je jako bitna stvar! Naravno sa pauzama jel taj dan kad pravimo preradu u toplom smo, alkohol, muzika i zajebancija
 
Tako i ja radim.Podelim na manje delove i udri, neke veće količine može da mesi neko ko je zdravo nervozan i besan pa da se isprazni. 😂
 
Mi mesamo sve na stolu ali je najgore je sto je meso ohladjeno pa se ruke smrznu. To mi je najtezi deo posla, ostalo je cista zabava. Probacu da zrtvujem jednu Hilti burgiju i da navarim mesalicu pa da probam ...
 
Mi smo pre 10tak godina nabavili onu mešalicu pekarsku za testo. Stane u nju 50 kg mase. Mešali tad i nikad više u njoj. Za 2 minuta mešanja napravila paštetu od mesa, samlevenog na šajbni 10mm....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jedna trenutno
52a5a201c9c798e90e35765fde6c14fa.jpg

2783115934488b53e904a8cec6c10381.jpg

Roštiljska kobasica.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh