Recepti kulena, kobasice, švargle...

Naravno da valja :D ako hoćeš pravi sudžuk,onda susiš na promaji i na svaka dva dana peglaš oklagijom da izbije vazduh.

Od začina so i beli luk,možeš da dodaš i malo junetine da razbije šmek ovčetine ko ne voli.
 
318577697_1304432743665582_4957610539504213922_n.jpg

Sta li ovo moze biti na slanini ne smrdi samo je tvrdo inace slanina je jos u vangli ima dosta soli koja se nije otopila
Jel to sveza ili iz zamrzivaca?
 
Jel zna neko koje su prednosti i mene koriscenja masina za mlevenje u svrhu punjenja kobasica.
Kod mene u kraju svi rade sa topom za punjenje al naleteo sam x puta po srbiji da to ljudi rade masinom.
Jel ima neke razlike ili samo svako radi sa cime ima?
 
Retko koja mašina lepo puni kobasice. Uglavnom sastav bude skroz izmuljan kad mašina ne valja.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Top je brži, ali se lakše zarobi zrak u crijevu. Mana mašine (mesoreznice) je da se meso pužem dodatno gnječi.
Upravo zbog lakšeg izbjegavanja zraka u crijevu, punim mašinom i zadovoljan sam.
 
Naravno da valja :D ako hoćeš pravi sudžuk,onda susiš na promaji i na svaka dva dana peglaš oklagijom da izbije vazduh.

Od začina so i beli luk,možeš da dodaš i malo junetine da razbije šmek ovčetine ko ne voli.
Majku mu, mora li da se pegla?
Ja bi to da napunim pa kako bude.
Začini nisu baš kao kod redovne sremske.
Hteo bi da probam, jednu ovcu bi zaklao a ne bi da mešam pa da zeznem svinjetinu, koju cu kupiti ove godine.
 
Cilj mi je da napravim nesto nalik redovnoj sremskoj kobasici, da ih na redovan dim stavim, i na promaju. Vidim da ovaj Lazarević peavi baš kao redovne kobasice a od čistog ovčijeg mesa.
 
To je miješanje mješalicom za ljepilo? Nije li to prebrzo?
Nije prebrzo hilti busilicom a mesac je za farbu itd, nov naravno. Samo stisnes gas i pustis i tako 10ak puta uopste ne razbije meso. A meso sam drzao u zamrzivacu svo vreme prilikom obrade i drzao temperaturu oko 2 stepena sve do punjenja. Spas je mikser

Ja sam jednom pravio kobaje od ovna 2 god star. Stavio pola ovan pola svinja. Dodao 20 ledjne svinjske slanine na ukupno. Jako su se brzo osusile, masnoca je nestala i postale su ko pendrek. Ukus je bio vrh
 
@SeljakizGrada To mu dođe peglana kobasica jel da?
Ne sudžuk,peglanoj se duša vadi,ovde samo izbaciješ vazduh prvih nedelju dana ne treba da se spljeska :D Posle kad krene da zri sama se dovrši.

Kad se napuni,a puni se momački,okači se o motku na polovini i malo se bocne iglom,onda se ostavi dan,dva zavisi od temperature pa se prvi put vadi vazduh oklagijom,pa se vrati i tako par puta i onda se na oko vidi kad je krenula i više se ne dira do konzumacije.

A začini samo so i beli luk,pa još kad ga uhvati mraz i isuši,pa ako je matora ovca mnogima bude za izbegavanje :D Al takvi su ti stari recepti.Isto i stelja,moj pokojni ćale je uvek govorio da mu je preko glave toga i proje i čudio se kad neko plaća debele pare za to :D
 
Nije prebrzo hilti busilicom a mesac je za farbu itd, nov naravno. Samo stisnes gas i pustis i tako 10ak puta uopste ne razbije meso. A meso sam drzao u zamrzivacu svo vreme prilikom obrade i drzao temperaturu oko 2 stepena sve do punjenja. Spas je mikser
Zahvaljujem. (y):ppozdrav:
Koliko je snažna tvoja Hiltijevka i koliko okretaja u nižoj brzini? Ima li i tiristorsku regulaciju broja okretaja?
Imam Boch bušilicu 800 W s tiristorskom regulacijom broja okretaja. Bi li bila dovoljno jaka? Čini mi se da je za to potreban malo veči okretni moment.
Ako bi bilo uspješno, zlata bi vrijedilo. :love:
 
Nazad
Vrh