Recepti kulena, kobasice, švargle...

Veruj mi da ne znam.Tako je oni krste a inače je jača od njihove ljute paprike pa pitaju pre kupovine da li ste sigurni da baš nju hoćete.
 
@Matić stigla paprika u petak, uzeta po tvojoj preporuci, i rekli su mi da za kulen uzmem bas tu feferonu, naglasili su mi da je ljuca od klasicne ljute paprike i stvarno je opasno ljuta i sto mi je bilo cudno da i posle deset minuta i dalje se oseca ljutina u ustima,jedino sto nije crvena crvena vec vise vuce na narandzastoj, ne znam dal tako treba.
 
Najbolje da napraviš malu seriju za probu.Ja sam uzimao neki nuklear mix baš se tako zove od nekih stranih sorti.Probao na suvo onako peče ali reko može to da se jede.Pa preteram u doziranju,nikad duže nisu trajale kobasice,pojedeš jednu naredne dve nedelje je pamtiš.
 
Prošle godine sam u kobasice ubacio 0,3% i bile su ljute ukućanima.Sada sam smanjio na 0,2% i kažu da su u redu, malo ljutnu tek onako i odgovaraju im.Nije poenta da samo ja mogu da jedem a ostali da gledaju u mene pa se smanjuje doza a u kulenu se osvetim svima. 😂 Napravio sam i kulen bez ljute paprike pa imamo kompromis i izbor. 😁
 
Nemoj njega da pitaš, on nije dobro izbaždaren... 😊
Ako je stavljao 1% ja ću ti potvrdim da, je dosta...
OK ima nas koji volimo ljuto, al ne treba preterivati... Videćemo dogodine taj od 1.5% pa ću ti kažem kad i njega probam...
 
Mi smo u cetvrtak poceli sa svinjokoljom i danas zavrsavamo. Jedan stariji bravac za kulen i kobaje i dva po godinu dana. Stari i ja to polako sami. Prije uzajmimo po 10 ak ljudi i to ne bude dobro do podne svi pijani. Najveca robija su mi cvarci za oraniju treba dva i po ili tri sata. Da li sijecete cvarke na trakice ili kockice?
 
Ja sam uzo ljutu od stipana francuza, i nije ljuta kolko ja ocu
Drugu ljutu sam uzeo od zivojina antica, sorta cayene. Prelep ukus miris al ljutina isto slaba.
Posto ne volim preko 0.6% paprike ni u kulenu ni u kobasicama, nedovoljno ljuto. Tako da ove godine ce biti slabo ljut kulen i kobasice.
Mozda jos jednu turu napravim samo sebe od karoline riper ili slicnih cisto da izuzivam u ljutini.

Gotovo sve. 20 kila kulena raznih fela, pola mase na 12 sajbna pola na 6 pa sve umesano. 10 kila kranjskih kobaja 6 sajbna ,10 kila slatka paprika kobaje 6 sajbna, 10 kila ljutih kobaja sajbna 12. I na kraju 7 kila kobaja od otpada zilica masnoca itd s malo mesa. To ce za neki pasulj ili kupus, bilo mi zao kera da ranim s tim. Sve na 3mm samleo.
Svuda sam starter kulture stavio, sve sam rashladjivao pre mlevenja i mesanja punjenja na 0-2 stepena. Nadam se da ove godine nece biti greski.

Mikser je pobedio. Treba samo okrugla inox posuda duboka. Ko bure za pivo.

https://ibb.co/vdLpBVG]
20221212-225550.jpg
[/URL]
20221212-172612.jpg
[/URL]
20221212-172605.jpg
[/URL]
20221212-172553.jpg
[/URL]
20221212-172541.jpg
[/URL]
20221212-172532.jpg
[/URL]
20221210-190911.jpg
[/URL]
https://imgbb.com/]free[/URL] image hosting
IMG-fcfccbd6df9ed9d2b2c68ebd31c1f0cb-V.jpg
[/URL][/url]
 
Ja sam uzo ljutu od stipana francuza, i nije ljuta kolko ja ocu
Drugu ljutu sam uzeo od zivojina antica, sorta cayene. Prelep ukus miris al ljutina isto slaba.
Posto ne volim preko 0.6% paprike ni u kulenu ni u kobasicama, nedovoljno ljuto. Tako da ove godine ce biti slabo ljut kulen i kobasice.
Mozda jos jednu turu napravim samo sebe od karoline riper ili slicnih cisto da izuzivam u ljutini.

Gotovo sve. 20 kila kulena raznih fela, pola mase na 12 sajbna pola na 6 pa sve umesano. 10 kila kranjskih kobaja 6 sajbna ,10 kila slatka paprika kobaje 6 sajbna, 10 kila ljutih kobaja sajbna 12. I na kraju 7 kila kobaja od otpada zilica masnoca itd s malo mesa. To ce za neki pasulj ili kupus, bilo mi zao kera da ranim s tim. Sve na 3mm samleo.
Svuda sam starter kulture stavio, sve sam rashladjivao pre mlevenja i mesanja punjenja na 0-2 stepena. Nadam se da ove godine nece biti greski.

Mikser je pobedio. Treba samo okrugla inox posuda duboka. Ko bure za pivo.

https://ibb.co/vdLpBVG]
[/URL]
20221212-225550.jpg
[/URL]
[/URL]
20221212-172612.jpg
[/URL]
[/URL]
20221212-172605.jpg
[/URL]
[/URL]
20221212-172553.jpg
[/URL]
[/URL]
20221212-172541.jpg
[/URL]
[/URL]
20221212-172532.jpg
[/URL]
[/URL]
20221210-190911.jpg
[/URL]
https://imgbb.com/]free[/URL] image hosting
[/URL]
IMG-fcfccbd6df9ed9d2b2c68ebd31c1f0cb-V.jpg
[/URL][/url]
Od Stipana ljutu ili feferonu?
 
Stipan francuz. Trazio sam ljutu koju ima da je bas ljuta. Stiglo pakovanje bez etikete. Koja je ljuta u pitanju ne znam. Samo znam da meni nije ljuta.
 
@Gogi023 Ja nisam uzimao od Francuza, tamo se svi zovu Stipan pa se lako za.ebeš. 😂
Ovaj čovek se preziva Periškić i nema nadimak koliko znam.Ako voliš ljuto 1% feferone će biti pun pogodak, šećer ubacujem do 1%, bolje veže smesu i daje crvenu boju a može i bez njega naravno.
 
Morao sam od Periškića poručiti jer sam ja Perišić 🤪
Poručio sam i ljutu i feferonu i slatku.
Čisto da probam kakve su mu
 
@Gogi023 Ja nisam uzimao od Francuza, tamo se svi zovu Stipan pa se lako za.ebeš. 😂
Ovaj čovek se preziva Periškić i nema nadimak koliko znam.Ako voliš ljuto 1% feferone će biti pun pogodak, šećer ubacujem do 1%, bolje veže smesu i daje crvenu boju a može i bez njega naravno.
Znam da sam se zabucno tek kad je stiglo vidim. Ja sam mislio da je on stipan periskic zvani francuz. Kad ono to dva razlicita lika
 
Mi svake godine kad idemo u Misicevo produzimo u Bezdan i uzmemo kod Kiša ljutu i slatku papriku. Svi u kuci volimo ljuto a ova je bas ljuta pravi otrov.
 
318577697_1304432743665582_4957610539504213922_n.jpg

Sta li ovo moze biti na slanini ne smrdi samo je tvrdo inace slanina je jos u vangli ima dosta soli koja se nije otopila
 
Nazad
Vrh