Recepti kulena, kobasice, švargle...

0638204178 mile ostrac sajbni
Ne secam se adrese gde je radionica i tamo je posle 4. Meni je rekao u temerinsku 91 da ostavim jer mi odgovara pre podne. Tako da najbolje nazvati radi dogovora.
 
Pozdrav.Da li neko zna ,koliki procenat ide nitritne soli u kulen,da bi se dobila crvenija boja?Znam da je štetna u velikim količinama,ovo samo hoću da probam par kilograma,posto sam čuo da je tajna boje industriskog kulena uglavnom nitritna so.Da li se meša sa običnom solju,ili samo ona?
 
Pozdrav.Da li neko zna ,koliki procenat ide nitritne soli u kulen,da bi se dobila crvenija boja?Znam da je štetna u velikim količinama,ovo samo hoću da probam par kilograma,posto sam čuo da je tajna boje industriskog kulena uglavnom nitritna so.Da li se meša sa običnom solju,ili samo ona?

Kulture za fermentaciju sacuvaju boju mesa. Milex radnja ima sve i svasta po tom pitanju.
 
Juče jedno zaklali za zamrzivač,danas izvakumirano mleveno meso i šnicle.
e02952bf556f285876ada8a3e337a2e3.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Bravo caco.
Nisam nesto pametan i nov sam u svemu ovome, ovo mi je peta godina da sam pravim. Probao sam prosle godine 3 kulena u kati s kulturama, i 2 pecenice. Po meni, ukus je lepsi, boja je lepsa, u kulenu se meso bolje vezalo.
Maticu, imaju kulture za brzu i sporiju fermentaciju. One koje brzo fermentisu daju kiselkast ukus to ne volim pa nisam ni uzimao. A kulen sam u kate punio. 2 sam naceo sa tipa pola godine, pojeli su se. Ali treba duze da se suse. 1 je ostao i njega cu za bozic naceti, tada ce mu biti tacno god dana. Okacicu slike.
 
Ljusa. Kulture za meso su ti kao kulture za sirenje sireva sto se koriste. Najlakse da ti objasnim. Sipa se, zamesa. Odstoji 15ak sati u toplom da fermentise, i onda sklanjas u pusnicu i sve redom kao inace s kulenom sto se radi. Uglavnom to su zdrave bakterije koje se poseju i one samo zive u kulenu.
 
Mislim da je to bespotrebno.
@caco Od čega su te kulture napravljene,kojim procesom se dobijaju?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh