Recepti kulena, kobasice, švargle...

Iskreno, koliko hvalite papriku i nije baš nešto crvena....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
zavisi od telefona, ne uslika svaki isto a i na svakom telefonu ista slika vrlo lako moze da izgleda drugacije. kad sam jednom kuvao paprikas pa uslikao na telefonu slika vise narandzasto nego crveno a uzivo crveno kao krv
 
@Matić ma pitam jer prosle godine sam uzeo mlevenu onu Kisacku u Novoj Pazovi i nije bila nesto ljuta pa sam stavio malo vise i dosao mi kulen kao "zamazan", bukvalno, nije imao onako lep presek pa se pitam dal je to do paprike problem.
Moze biti i tuba sajba i noz na mesoreznici , ne reze vec kida i mulja , poslije problem i kod punjenja , smjesa poslije mjesanja veze vlakna od mesa kao za cevape.
 
Ima tu puno činilaca za takav rezultat. Mnogo paprike, masno meso, toplo meso(što i jeste najverovatnije razlog), itd.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ima tu puno činilaca za takav rezultat. Mnogo paprike, masno meso, toplo meso(što i jeste najverovatnije razlog), itd.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Sto se masti tice samo ona koja je slucajno ostala, meso mleveno treci dan od klanja, logicno bili na hladnom za to vreme.
Od prilike samo paprika mi ostala kao krivac.
 
Probaj ovako,
Iseci meso na kockice i umesaj zacine i ostavi da prenoci. Sutradan melji hladno meso na zeljenu velicinu i nadevaj
 
Paprika ti nije bila dobra.Ja uzmem par litara vrele vode, u njoj rastopim papriku i so koje nakon hlađenja sipam po mesu i mešam.Ne volim kada se paprika zalepi za meso i kada bude onih staraca jer nije sjedinjeno kako treba.
 
100 ljudi, 100 ćudi.
Ja striktno začine sipam bez vode. Ali zato meso mora da je extra rashlađeno.
2-3 stepena, a za to nije dovoljno 2 dana....
Odkad ovak pravim kulene nije bilo kiksa, pre toga je bilo svašta......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
100 ljudi, 100 ćudi.
Ja striktno začine sipam bez vode. Ali zato meso mora da je extra rashlađeno.
2-3 stepena, a za to nije dovoljno 2 dana....
Odkad ovak pravim kulene nije bilo kiksa, pre toga je bilo svašta......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
pre mozda 15 godina prvi i poslednji put smo radili sa vodom
ali ovo sto kazes da meso bude hladno i da bolje primi zacine???
ovo iskreno prvi put cujem
 
Naoštreni naravno.Moj savet da kupiš inox nož i rešetke, nema rđanja plus su samooštreći.Jeste možda malo zahtevnija investicija ali za potrebe jednog domaćinstva večna stvar.
 
Nazad
Vrh