Recepti kulena, kobasice, švargle...

Majku mu, sastavio je i nece da melje meso, vraca unazad i mulja kroz resetku 6mm...

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Da li se na novoj masini za meso Porkert nozevi isporucuju naostreni ili ne?

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
50% naostreni dolaze nove sajbe i nozevi , vecina koji se bave ozbiljnije sa pripremom kobasica daju na ostrenje sa tracnom brusilicom , ovo sa smirglama stubnim busilicama i ostalo je onako polovicno uspjesno, na tracnoj bude ostro kao zilet, isto kao i dikovi nozevi kad netko tko zna i ima opremu moze se brijati:)

Problem je druge vrste , noz ne sedne dobro na sajbu , treba sajba da sedne kako treba odnosno urez sa strane na sajbi. Kad se stegne onaj poklopac od nazad mora da koci spiralu onda se malo popusti, ako nije nesto nije u redu.
Nekad onaj plasticni lezaj od naprijed strada jer nesme da se stavlja remenica direktno na spiralu itd.
 
Не сме да враћа да муља да али да враћа не.
Vraca nazad,ako noz ne sjedi na resetci ili je noz tanji ili resetka.

Ako se rucno vrti to se ne vidi tako jako kad pocne motor malo brze jos kako se vidi , a i kad skines resetku ako je namotano na nozu.
 
Majku mu, sastavio je i nece da melje meso, vraca unazad i mulja kroz resetku 6mm...

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
Ima postupak.
Zategni prednju navrtku rukom. Pocni da meljes. Cim dobijes da pocinje da melje i izlazi na resetku meso, vrati 2-3 kruga unazad i ponovo dotegnu prednju navrtku. Posle toga melji.
Ako i dalje mulja onda nije resetka dobro legla. Porkert ima manji zazor izmedju kucista i spirale (šneke), ne bi trebalo da vraca i mulja. Da pravi kašu kada se istupi da.
 
Spirala treba da sjedne kod rucke u najlonski lezaj ili cauru , a na resetki se obavjla svo stelovanje sa poklopcem sa navojem.

Pitanje je da li je ta problematicna mesoreznica uopste porkert, jer kineske i kojekakve kopije ne rade nikako.
 
Da li neko moze da me uputi na link sa slikama ili you tube gde je lepo prikazano sta je na butu šol , frikando, mali orah.
Zapazaio sam da neko za ružu navodi da je isto što i mali orah a da neko ružu naziva veliki orah.
Pa reko da jasno to negde vidim .
 
Spirala treba da sjedne kod rucke u najlonski lezaj ili cauru , a na resetki se obavjla svo stelovanje sa poklopcem sa navojem.

Pitanje je da li je ta problematicna mesoreznica uopste porkert, jer kineske i kojekakve kopije ne rade nikako.
Kupljena nova u kosa trejdu, oni su generalni uvoznici, masina sto posto orginal. E sad, resetka koja se standardno isporucuje uz nju je 4mm, ja sam kupio 6mm kod njih, da li je ona orginal i iste debljine provericu danas.Hvala puno svima na savetima.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Nemoj ni proveravati, treba tu oštrenje. Ja sam prošle godine kupio 2 šajbne i noževe nove. Isto mislio novo samo staviš u mašinu i piči. Tako dočekao svinjokolj, kad ono međutim.... Isto kao i nož kad kupiš recimo dickov, on je naoštren ali ono fabrički bezveze...
@Lule28 uzmi malo stručnu literaturu o kulenu i pročitaj. Ima tu zanimljivih stvari da se pročita, između ostalog i zašto meso treba da je hladno.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja sam takođe kupio novu Porkert 32 prošle godine i uz nju dobio 2 a 2 rešetke dokupio.Nisam ih oštrio, melju kao besne ali mi se ne sviđa to što su od obične gvožđušine i što rđaju pa sam uzeo nove od inoxa a po savetu jednog profi mesara.
 
Ništa druže nisam dirao, odradili zabijačku bez problema.Mlelo se meso, salo, beli luk.Htela keva letos da melje paradajz jer je nova mašina ali ćorak, nisam dozvolio. 😂
 
Kupljena nova u kosa trejdu, oni su generalni uvoznici, masina sto posto orginal. E sad, resetka koja se standardno isporucuje uz nju je 4mm, ja sam kupio 6mm kod njih, da li je ona orginal i iste debljine provericu danas.Hvala puno svima na savetima.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
Debljina ti nije bitna toliko. Kod kupovanja resetki za porkert mora centralna rupa da bude 13mm i spoljni precnik da bude 99,3.
Resetke za kineske su sa centralnom rupom 12.
 
Nazad
Vrh