Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ja sam takođe kupovao od lovačkog društva, meso je moralo da se nosi u vet.stanicu Ruma na digestiju, drugačije nisu puštali u prodaju.
 
Drzava. Odstrel stoji u hladnjaci 5 dana dok ne stignu rezultati iz BgA na africku kugu, trihinelu i jos neke parazite i bolestine gledaju.

Vise se pregleda divlja nego domaca.
 
Kolega Dobrinčan je ranije pisao o tome da pravi neki delikates od plećke iz salamure. Može li neko podsećanje na to i recept da ne veslam sada celu temu trazeći taj post?
 
Tako je. Nikakva mudrolija. Usoljene plecke iz salamure sameljes i napunis u creva. Ako zelis mozes dodati sudzuk(tucanu papriku 100g na 10kg da bude ljuto) i to je to. Posle dimljenje i susenje kao i sve ostale preradjevine.
Pozeljno je da bude i malo masti,(da ostane na pleckama,ne znam u kom procentu) ne valja ako je sama krtina.

 
Poslednja izmena:
Da li dodajes još nešto od začina npr.biber,beli luk i da li je dovoljno to soli što meso povuče u sebe za to vreme provedeno u salamuri?
 
Koliko ih držiš u salamuri pre mlevenja?Da ne bude preslano.
Ne znam tacno ukucani to rade. Ali uglavnom kada vadi i ostale sunke (budjolice) za susenje tada vadi i ovo,onda meljemo i punimo.
Da li dodajes još nešto od začina npr.biber,beli luk i da li je dovoljno to soli što meso povuče u sebe za to vreme provedeno u salamuri?
Belog luka bude u salamuri. Ne dodajemo nista osim sudzuka. Pola pravimo ljuto pola ne. Mada sve je stvar ukusa. Slanoca bude dovoljna kao i sunka. Isto tako punimo i 3 razlicita creva. Jedno 10 tak kom u f50 ti se brze osuse,onda f60 taman dok ove pojedemo stizu ovi i par komada f70.

I daa bitna stvar je kada se izvadi iz salamure ostane meso u cistoj vodi da prenoci,tako da voda izvuce povrsinsku so i ne bude preslano.
 
Na koji je ovo fi mleveno? Jel plecke salamuris sve s kostima i kozom. Ili samo krto u komadu? Koliko dugo drzis u salamuri i koliko soli ide
 
Mislim da je na 8 ili 10mm ne secam se. Raskoscene za kozu nisam siguran,mislim da moze i sa i bez,zbog masnoce. Mislim da stoji u salamuri isto kao i sunke.
 
Backog Monostora najcesce, ima tamo bas dosta proizvodjaca, cena sad izgleda oko 2300 za ovu bez peteljke ljutu.
 
Ljuta je ko đavo, i nenormalno crvena. Toliko je crvena da u pušnici kod malo toplijeg dima počne crvena "farba" da se cedi iz kulena.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh