Recepti kulena, kobasice, švargle...

Jel pravio neko kulen i kobasice od divlje svinje? Jel mora da se mixuje s domacom i kakvog je ukusa u odnosu na domace?
 
Ja sam jeo pljeskavice, mesano sa zecijem mesom, ukus je bio fantazija.
Mislim da je tada drugar stavio malo tog mesa i u kobasice i bilo je skroz dobro.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Drugar moj je godinama uz domaće svinje hranio i klao naravno i divlje.... Sam miris i ukus mesa po meni i neka neku razliku.... Ponavljam ipak su to svinje i ako divlje odgajane kao i domaće, pominje(pominje) i koncentrat..
 
У дивљини треба 4-5 година да нагура 150 + кг. Само на томе добија месо другачију текстуру а где је још разноврсна исхрана.
 
Svinja ko svinja, sa čime se hrani takav je ukus mesa. Ja sam lično imao kod kuće i hranio sa koncetratom čiste divlje svinje. Bude potpuno ista kao i domaće meso kada se zakolje, i slanina i sve po redu. Samo što ima onu jaku dlaku pa nije baš najzdravije šuriti, deranje je tu zakon. A opet odstrelili su drugari skroz belo svinjče, znači domaće ali živelo divljim životom. Bilo kao ostale divlje svinje iz divljine kad smo ga oderali.
Inače kobasice od divlje svinje budu tvrde kao pendrek ma koliko staviš masnoće u njih. Jednostavno samo meso od divlje svinje je bez masti i osuši se brzo i jako, a dodata masnoća ostane između kao kuglice.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Potpisujem, godinama sam pravio kobaje sa mesom divlje svinje i batalio, jednostavno presuvo meso.Po meni meso divljači je samo za kotlić, tj.razne gulaše, paprikaše i sl.
И то не чисто...увек уз додатак овог нашег домаћег, далеко буде лепше....мада ја воелм чисто, али многи не воле из околине, тако да се увек меша са другим врстама меса....
 
Svakako ide 20% ledjne masnoce na kolicinu mesa, po receptu za kobaje.

Sve to pitam jer kolega lovac i kaze bude cerezi s kozom i kostima po 1 - 1.5e /kg. Na ove cene svinja deluje i vise nego primamljivo
 
Nazad
Vrh