Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ja k'o pravi PoluSremacPoluBosanđeros nosim "bricu-čakiju" okačenu o opasač na pantalonama, pa onako, "u prolazu" se počastim svinjarijama što tako bezobrazno vise pod šupom i ćute !!!!😀
 
Posle koliko dana moxe prvi kulen da se zakolje? Fi60 ladan dim i lagana promaja.
Ja sam pravio zadnjih dana u novembru i plan je bio da se počne sa trošenjem mart - april... od 45 kom 20tak je već otišlo, par komada podelio ostalo klinci tamane kao popizdeli, kobaju ni da pipnu. Ne ide po planu al nema veze nek deca jedu.
 
Jos danas da napravimo kranjsku, ali ne za kuvanje nego od krtine.
10 kila ficli,5 cistog buta i 5 junetine, kupljeni gotovi zacini pa ide u crevo fi 4o ili 50. Zamisljena ideja je da bude kao cajna ili ona domaca sunkarica sto smo pre radili od plecke i slanine
 
Brat je pravio sada sa čistim mesom i gotovim začinom.Ukus i tekstura kao viršla, nema razlike a dobila je dva dima i prekomandu u zamrzivač, nije je ostavio da zre kao klasik kobasicu.
 
Prvio sam i ja sa gotovim zacinim i cistim mesom ali mi je ukus prejak pa onda ne idem. S 10kg na kesu zacina vec pojacam meso na nekih 13kg i onda bude taman po mom ukusu.
 
Jos danas da napravimo kranjsku, ali ne za kuvanje nego od krtine.
10 kila ficli,5 cistog buta i 5 junetine, kupljeni gotovi zacini pa ide u crevo fi 4o ili 50. Zamisljena ideja je da bude kao cajna ili ona domaca sunkarica sto smo pre radili od plecke i slanine
A za kuvanje i pečenje šta ide?
Nisam nikad pravio,ali sam čuo da idu ficle,jezici i srca?
 
Nazad
Vrh