Recepti kulena, kobasice, švargle...

Citam i vidim razliciti brojevi dimova se koriste za kulen. Od 3 do 12. Sta je optimalno za creva fi 50. Takodje isto pitanje vazi za ruze budjole i slanine. Kobaje sam isao na 3,4 dima i zadovoljan sam.

Jeli gospodo?

Sto se tice klanja i rasecanja komplet. Kod mojih u selu je 3 kom 575kg x 20din po kili

A u bukovcu mesar jedan bravcic 270kg 4000 din.
 
Ne moze tako sablonski, nisu pusnice iste i ne lozi se isto, al je jednostavno i prosto kao pasulj, lozis dok ti materijal ne bude obojen po volji tacka
Ja sam ovom dao fore do 10 dimova da mora da se oboji ili ce biti bacen 😂😂
Ovo je sa 8 i tako je imao srece 😂😂 naj verovarnije da nece biti vise lozeno a od drva 80% dzenarika i 20%kajsija
 
Slikacu sada kad odem do pusnice. Mislim da je slicna boja kod mene. A trenutno je na dimova. Nekada sam dimio po 8 sati nekada po 4. Onda rekao bih jos danas i to mu je to. Kad okacim sliku daj bas misljenje
 
Pojavljuje se belo-siva plesanj po tankim kobasicama.Nisu ni blizu za skidanje sa promaje i vakumiranje.Šta pametno uraditi?Da li neko ima isti ili sličan problem ili se susretao sa time jer ja nisam nikada?!
Velika vlažnost a nema vetrova i promaje, probaj da instaliraš manji ventilator kako bi mešao vazduh kad je vreme tonjavo i mirno.
 
Paprike sam isao 0.6% ljute + pola epruvete karolina riper. Tako da recimo bilo je nepunih 200g paprike na 30kg mase.

Mozda je meso tamno jer je bio brav ustrojen kao mali, zaklan 16 meseci star 270kg. Samo kuruz jeo
 
Tamno meso nema veze sa tim sto je strojen kada je bio mali. Vecina ljudi tako i radi. Mazda nije dobro pustena krv, ali sve ce to biti dobro, samo mi je to bio prvi utisak.
 
Jednog sam klao u maju i bilo je dosta svetlije. Tako da reko bih da je do starosti svinje. Profi mesar je klao mislim da zna znanje.
 
Tri nedelje i rasoljavanje 24h. Koske i slanina 2 nedelje i rasoljavanje 24h. Riba dva dana i rasoljavanje 6h...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh