Recepti kulena, kobasice, švargle...

Kako brate sitno ja meljem na 4mm i bude savršena ko kupovna ali mmašina da bude dobrano oštra da ne mulja meso
 
Jel to sigurno vakum vrećica.Da li svako vakumiranje tako izgleda?
Moguće da var ne lepi dobro pa pusti vazduh,kreni odatle.Mi kad smo radili u mlekari vakumirali smo oko 1000 kaćkavalja dbevno,čim je popuštalo uglavnom je problem bio na varu.
Do onog starog vakum aparata je ipak, ne lepi lepo kesu i ulazi vazduh, danas sam kupio ovu iz lidla i stvarno radi super. Mislim da vredi koliko košta...
5f02e9546dd68fc9ed6fbba99ea7f954.jpg
54c35a9be3e7c8b2f72caeb32e67185e.jpg
 
Pojavljuje se belo-siva plesanj po tankim kobasicama.Nisu ni blizu za skidanje sa promaje i vakumiranje.Šta pametno uraditi?Da li neko ima isti ili sličan problem ili se susretao sa time jer ja nisam nikada?!
 
Pojavljuje se belo-siva plesanj po tankim kobasicama.Nisu ni blizu za skidanje sa promaje i vakumiranje.Šta pametno uraditi?Da li neko ima isti ili sličan problem ili se susretao sa time jer ja nisam nikada?!
Provetravaj pušnicu ako možeš što više,vlaga bez provetravanja i eto je plesan.

Rastvori so u vodi i preperi ih da zaustavis proces.

Vreme nikao nije za susenje,ja sve guram na topli dim,pa kako ispadne.
 
Ajd' na brzinu jedno (n)ovogodišnje pitanje...
Da ne kopam po temi, na oči ne vidim.... 😁 🍻
Imam 10 kg svinjetine, 10 kg konjetine, koliko da ošinem leđne svinjske masnoće u tu masu za "sremačke" kobasice ?
Kontam, s ovu moju bosanđerosku polovinu glave, da zviznem 10 kg masti ?
To mu dođe 30%, slab sam na digitronu...😂
A "sremačka" polovina mi veli, ošini 15 kg, kad je bal, nek' je veselo (i masno )...
I da ih "ima"....😆
Bićedu uglavnom ponuđeni tržištu, u osušenoj varijanti, a i ovako, možda i probam pa mi se svide, i da ne preteram s mast !!!!
A da ih "ima" !!!!😎
 
Ja uvek kazem sebi da sledeci put treba vise slanine, i nikad ne stavim vise slanine....
 
Citam i vidim razliciti brojevi dimova se koriste za kulen. Od 3 do 12. Sta je optimalno za creva fi 50. Takodje isto pitanje vazi za ruze budjole i slanine. Kobaje sam isao na 3,4 dima i zadovoljan sam.
 
Nazad
Vrh