Recepti kulena, kobasice, švargle...

Za koliko ce se potrositi tih 60kg salame? Komsija pravio pre neku godinu i sve lepo uspelo. Ostavio jedan deo, a drugi deo u zamrzivac. Kaze da su kasnije kad su konzumirali tu iz zamrzivaca imali stomacnih problema.
 
To su polutrajni proizvodi.Kada se pravi kranjska kobasica procedura je jedan dim u pušnici i pakovanje u zamrzivač.
 
Zato i kazem. Lepo je to kad se toliko namesti. E sad dal ih rasproda ili podeli ne znam, naveo sam samo iskustvo iz komsiluka. Sigurno je jedno, da ne moze brzo da ih pojede.
 
Ja recimo ne volim prerađevine iz zamrzivača, imaju neki šmek pa sam prešao na vakumiranje i skroz je druga priča čak i kada završe u zamrzivaču.Sada jurim rashladnu vitrinu da sve držim u njoj na 4-5 stepeni.
 
Ja recimo ne volim prerađevine iz zamrzivača, imaju neki šmek pa sam prešao na vakumiranje i skroz je druga priča čak i kada završe u zamrzivaču.Sada jurim rashladnu vitrinu da sve držim u njoj na 4-5 stepeni.

Ako dobro razumijem, ti si, prije nego si počeo vakumirati, pohranjivao u zamrzivaču upakirano u plastične kuhinjske vrećice. To je za mene prihvatljivo, ako se potroši u roku 3-4 mjeseca. Z dulje čuvanje spremamo vakumirano u zamrzivač i može stajati i godinu dana bez ikakve promjene okusa. Ženi je pala vrečica vakumiranih čvaraka na dno zamrzivača i došla je do nje tek za 11 mjeseci. Neki su već jeli svježe, a mi stare koji su bili jednako fini kao i prije 11 mjeseci.

Većina vas piše da vakumirane proizvode čuvate u hladnjaku, pretpostavljam na 5-7°C. Koliko dugo se može tako čuvati da ne promijeni šmek?
 
Tako je, čuvano u plastičnim kuhinjskim kesama.Sada je vakumirano mnogo bolje i bude istog kvaliteta kao kada je i ubačeno u vakuum.Čuvao sam u starom neispravnom zamrzivaču koji je bio u podrumu u hladovini bez ikakvih problema.Rashladna vitrina može da stoji i u kući pa zbog toga hoću da pređem na nju kako bi u svakom trenutku imao uvid u stanje prerađevina.
 
Da li je neko ubacivao srnetinu u kobasice, kombinacija sa svinjskim mesom? Koliko srnetine sa koliko svinjetine. Cuo sam da oce da popije svu mast pa da ne bude kobasica ko drvo.
 
Evo zalozih prvu vatru na kobasice... čajna i Sremska, i okačio pecenice koje su ranije kupljene i odsoljene i crevca....

Bukva i panjić duda... videćemo....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam od 285kg dobio:

9kg pecenice i bifteci
50kg cajne kobasice
50kg sremske kobasice
35kg masti
5kg cvaraka

Iznutricu ne računam, ostale džigerice, crevca, srce, bubci, ...

Ja zadovoljan...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh