Recepti kulena, kobasice, švargle...

Može da se napravi u kućnoj radinosti.Ima recept na samom početku teme.Pravio sam pre par godina i nije loša, punio je u originalna creva za paštetu samo bi trebala neka jako sitna rešetka za usitni masu.Ja sam mleo na 4 mm jer nemam sitniju i osećali su se komadići jetre.
 
Pročitao sam recept za paštetu na drugoj stranici.
Nešto mi nije jasno.
Navodi postotak određenih vrsta mesa. Sitno ih samelje i puni u crijeva.
Ako je šteta da se baci pa paštetu prave od svega " otpada" Onda postotci nisu bitni.
Druga stvar meni pašteta izgleda kao da je kuvana a tamo se to ne navodi.
Te sitnice čine onu razliku u izgledu i okusu proizvoda.
Čitam na netu nešto o salamama. Spominju postotak mesnog testa a posebno meso. Šta je to mesno testo?
Kažu da je potrebno kuvati ih 2 sata na temperaturi 80°c. Ako se prekorači temperatura dobije se obično kuvano meso.
Nisam ja ljubitelj salama i pašteta ali kad padne tako neki divljak šteta je da se baci.:)
 
Ja sam je pravio samo od svinjske jetre i gronika bez ikakvog mesa.Ne treba preterivati sa crnim lukom jer bude jako slatka.
 
Nervni slomcu dobiti od ovih vrucina. Udjem danas u pusnicu kad ono muva leti ona velika dlakava. Posle dimljenja meso ribam i operem pa ide u prostoriju na promaju. Sta raditi sad da se odbranim od muva ne bih da mi propadne sav trud
 
Dali neko ima recept za salamu onu industrijsku? Mesa ko drva a malo gladnih usta. Ovi novi naraštaji vole to što lako klizne niz grlo bez nekog žvakanja. Gledam te industrijske salame i u nekima ne vidim meso. Dali su tu ubacivani enzimi da to sve razgrade?
Da ne dužim dilema je šta napraviti i kako?
Recimo divlji vepar 150kg. Salama, pašteta i sl. Može li se to izvesti i kako?
Koliko znam član raša91 pravi kao industrijski parizer/salamu. Ako ne prokomentariše ovde kontaktiraj ga preko poruka. Rekao je da je zadovoljan.
 
Dimljenje je jadan vid konzervacije mesa. Pranjem odmah posle susenja skida se taj zastitni omotac koji se dobije dimljenjem.
 
Pravio sam ove godine 30kg salame, 10kg sunkarice i 20kg novosadske. Prva liga, ukus jebe kevu kakva ova sranja kod matijevica. Ima tu par caka da se odrade ali vredi. Inace, dzigernjacu nisam pravio a od sledece godine ni svarglu, niko nece da jede. Ja sam pojeo jedan deo ovo ostalo stoji,sad hranim sarplanince

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ma pravim i ja, samo kvalitet stavim. Srce, jezik, meso od glave, malo slanine sa glave i kozure samo da prosara. Ali ne vredi, besni smo, svi bi samo krtine, kobaje i suvo meso.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Pravio ove godine sunkaricu i prezadovoljan.
Poznanik koji to radi duze vreme mi rece da pasterizacija (kuvanje posle nadevanja) mora da se odvija 2h u opsegu temperature od 67-75° C al mi se nije dalo u kucnim uslovima da vladam tom temperarurom pa je malo crevo odvojeno al opet, ukus odlican.

A sa dimljenjem me neka luda sreca potrefila. Suva bukovina od pre 2 god. Samo je malo potpalim i ona tinja do sutradan. Hladan skroz dim. Za slaninu cu morati jedan topao dim (zadnji) da je omeksa. Sve ostalo hladan dim
 
Nazad
Vrh