Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ne može čovek da ubaci ništa od svinjskog mesa ako me razumete.Mora čista junetina.
 
Sto je tolika problematika oko junecih kobasica, kakva je razlika kad se susi junetina, mislim da nije samlevena?
 
junetina u komadima se suši na toplom dimu bez prekida 3 dana nakon toga pardana na luftiranje i pakovanje u vakum ili zamrzivač.sve ostalo rezultira mesom nalik postarijem opanku sa sve kljunom.
 
Struktura juneceg i svinjskog mesa je jako razlicita , ne mislim na to da junece meso ako je june jelo lucernu ili djeteline ima jako visok postotak omega 3 masnih kiselina, vec da to sto govedji misici imaju vise vlakana , i jesti tako osuseno meso je za zube pretpostavljam kao i pokusavati sazvakati djon od obuce:) A ako je holstajn pasmine meso je jos tamnije i zilavije nego kod simentalca , inace jelen i krava spadaju u istu porodicu a koza i srndac.
 
Ja sam sušio junetinu, mlado June nešto jače od 350 kg, slomilo nogu pa završio u pušnicu dobar deo, 7 dana suva salamura, i na dva dima i ćao... Kad se secka za jelo mora se gledati kako se seče, da mišićna vlakna sečeš popreko, i topi se u ustima...
 
Da sam licno susio junetinu nisam ali sam jeo suvu milion puta kao i vecina nas, nemoguce je da se ne moze prodimiti i kobasica, mozda samo jos krace susenje tj dimljene i jos kraca promaja.
 
Ja sam susio samo govedju pecenicu, mnogo brze se osuši nego svinjsko. A deca jedu - ne biraju.... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sudzuk jeste čista junetina...

Krmaca 285kg žive vage, pecenice i bifteci 9kg čisto, 17kg za kulen čisto bez masnoće, 100kg za kobasicu, pun kazan masti, salo, džigerice i creva nekoliko kg.... nije loše..... ja sam zadovoljan....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni se sudjuk ne svidja , ti zacini mi ne leze , jeo sam Turske proizvodnje , najbolju sto sam jeo kobasicu od govedine vani je prodavana kao Albanska kobasica , vakumirana , moguce malo dima, mora da se zapece ili izprzi, unutra dosta loja , nije mi jasno kako su to uspjeli pomjesati , isto kao i nase kobasice ali malo drugaciji zacini , te grudvice loja se u toku przenja istope i iscure.

Ispravak gledao na youtubu , mjesaju ovcije/jagnjece meso sa junetinom/govedinom , nije cista govedina.
 
Poslednja izmena:
Evo turski recept sudjuka , ovaj nema nista egzoticno samo mljeveni kim.

INGREDIENTS:
750g of minced beef (minced twice)
250g of minced lamb (minced twice)
70g fully crushed garlic
30g of hot pepper paste (sweet pepper paste if you prefer not to have it hot)
30g of salt
20g of cumin
20g of black pepper
40g of red pepper powder
 
Dali neko ima recept za salamu onu industrijsku? Mesa ko drva a malo gladnih usta. Ovi novi naraštaji vole to što lako klizne niz grlo bez nekog žvakanja. Gledam te industrijske salame i u nekima ne vidim meso. Dali su tu ubacivani enzimi da to sve razgrade?
Da ne dužim dilema je šta napraviti i kako?
Recimo divlji vepar 150kg. Salama, pašteta i sl. Može li se to izvesti i kako?
 
Kad rece pastete , svasta sam cuo , te prave se od ovoga te od onoga , kad bi samo znao i video ne bi nikada vise jeo :nono: . . .

Elem , uvek sam voleo a i dan danas ponekada smazem ARGETINU pastetu ( bilo koju ) i nesto razmisljam

kad je industrijska ovakva kako bi tek ukusna bila da je odradjena u domacoj radinosti ::svaka cast:: mada postavlja se i pitanje kako i gde je cuvati

ako su vece kolicine spremljene :sta:
 
Nazad
Vrh