Recepti kulena, kobasice, švargle...

Kolege imam problem ove godine sa kulenom. Pocele su se pojavljivati zelene tackice plesni na crevu, obrisao sam plesan sa rastvorom vode i sirceta ali ovo je ostalo ispod creva. Ima li nekog leka za to? Nema puno za sad i nije na svim kulenovima, ali ne bi da se rasiri.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Da li su dovoljno posoljeni?
 
Nisu prirodna creva. Problem je bio u nedostatku promaje, 'podaščali' smo krov i nismo ni ocekivali da ce se toliko kondenza stvarati na tavanu. Izbili smo jos dva prozora na tavanu danas, tako da ce sad biti dobre promaje.
Mene zanima da li bi pomoglo da ih jos jednom vratim na dim, ili nesto drugo da 'ubije' te zelene tackice?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Jel pravio neko kobasicu od govedine? Za nekoliko dana (31.12.) treba da utamanimo jednu mladu kravu, telila se jednom i ostala jalova pa smo je dobro utovili i pripremili za zimnicu. Poprilično je velika (oko 650kg). Dio mesa će da se suši, dio ide u kobasicu, dio kostiju se suši, ostatak u zamrzivač. Kako bi preporučili da uradim kobasicu, dakle ide samo govedina ako je neko radio? Nikada to nisam pravio pa bi mi savjeti dobro došli, takođe i oko sušenja mesa, ni to nikad nisa radio.

Nikako , jedino ako mislis sa tim kobasicama umjesto pendreka da rasterujes demonstrante:)
Moj otac jednom napravio jedno 50-60kg u debljim crijevima i osusili , mozes sa njima slobodno da nekog izudaras umesto kolca, ako ti se neko zamjerio:).

Inace ove godine sam samljeo od nekog holstajn bika oko 100kg mesa , sa dosta loja , i odlicno za cevape, pljeskavice i sa svinjskim za sarme ali zamrznuto. Pretpostavljam i kobasice se mogu napraviti ali ako hoces susene koliko sam cuo 15% je max maksimuma koji se sme staviti , a navodno jos manje. Inace svo meso sam samljeo na maloj sajbi 3,5 ili 4mm i motor od 1,1kw vrtio 22-jku i morao nekoliko puta da pauzira , prokljucao , em sitna sajba em junetina se puno teze melje od svinjskog mesa.
 
Poslednja izmena:
Može junetina u kobasice.
Slično čajnoj. 7kg junetine lojavije
2kg svinjetine od plećke
1 kg leđne slanine.
1.8 soli i bibera po želji.
Srijemska obratno 6 kg svinjetine
3kg junetine
1kg leđne slanine
Začini kao za običnu kobasicu
Provereno dobre kobasice
 
Ne znam...pravimo mi vecinu u vestackom crevu ali kulan mi nije kulen iz ovih fi 45-65. I dakje jedan deo mora u prirodna, sad punimo u slepa govedja.
 
Ova desno je moja... 285kg

4e08e8d67552d909bb6e4e26ab211d70.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh