Recepti kulena, kobasice, švargle...

Dobija da se ravnomerno sole obe strane slanine.I ja tako radim,samo što držim dve nedelje u soli slaninu.Posle ujutro izvadim slaninu iz soli,potopim u vodu i uveče kačim da se ocede.Ovo sam "pokupio" od starca,radio je u Karneksu,tako su radili njihovi mesari za sebe kući.Od kad tako radim nikad nije bilo presoljeno.
 
Nakon koliko vremena jedete slaninu nakon sto je okacite u pusnicu?Normalno od neke normalne svinje od oko 170-190kg.
 
Možeš i odmah po skidanju iz pušnice samo nije loše da prenoći u frižideru da se malo stegne kako bi se laše sekla.Ovde sam pročitao da su neki članovi pisali kako je konzumiraju direktno iz salamure bez dimjenja.Mislim da je to davno pisao član Bane iz Srbobrana.
 
Dvoumim se da probam da susim kompletan svinjski but,do sad sam uvek delio na misice. Kakva je procedura, koliko treba da stoji u soli? Da li se dosoljava,da li treba da se steze sa necim?
 
6 nedelja u salamuri, neko rasoljava a neko ne.Može da se steže(presuje)ali moraš da budeš pažljiv da ne pukne kost i upropasti but.Ostalo je klasika, dimljenje i promaja.
 
Možeš i odmah po skidanju iz pušnice samo nije loše da prenoći u frižideru da se malo stegne kako bi se laše sekla.Ovde sam pročitao da su neki članovi pisali kako je konzumiraju direktno iz salamure bez dimjenja.Mislim da je to davno pisao član Bane iz Srbobrana.
Mi smo ranije tako radili.Nismo je dimili.
 
Nazad
Vrh