Recepti kulena, kobasice, švargle...

j42X0GW.jpg

Danas zvanično kulen spakovan.Nikada još nije ovako brzo dospeo.Ko je voljan neka svrati na konzumaciju.Ima samo 0,5% ljute a kome je malo ima ljutog papridžana da doljuti.
TldQbec.jpg
 
Maticu,ti i ja smo pravili mislim u isto vreme,i moj je piprilicno suv,hoce mu skoditi da ostane jos ned.dana na promaji?necu sad imati vremena da ga pakujem.
 
Meni se ove godine neverovatno sporo susi. Pravio 17.12. I jos ni kobasive nisu dobro suve.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Ne bi mu škodilo možda još 5-6 dana ali sam se plašio da se ne okoca.Dejo znaš gde sam a ako si zaboravio zna Milenko gde je udario u kantu za smeće. :haha:
 
Sta znam, drugar mi rekao da uzima od njih bez problema je bio, pravi po 80kg kulena, sad kad je uzima oni nisu ilali pa je uzeo u pancevu.
Ja sam prošle godine od alimente naručio kate za kulen, i kad je došao dan za pravljenje otvorim kese kad ono neka falš creva nema veze sa svinjskom katom, od tada ih zaobilazim u širokom luku.
 
Najbolje bi bilo ako imate u svom mestu ili neposrednoj okolini ozbiljnu pečenjaru ili mini klanicu gde se svakodnevno kolju svinje i prasad pa uzeti sveže crevce jer mu nema pandana u kvalitetu.
 
Sta moze biti uzor da se u sredini kulena pojavljuju male supljine?mogu reci da mi je bas dobar kulen,svi ga hvale al me nerviraju te rupice.a bas sam ih dobro punio.creva fi50.
 
Ljudi uglavnom zure da makar do podne sve bude gotovo a sa kulinom to ne ide narocito sa ovim modernim svinjama kao sto je piatren na primjer.
Kad smo prvi put(i zadnji)klali bravce piatrene popodne ih zaklali i raskomadali pa cemo nastaviti sutra kad ujutru oko stola di je stajalo meso potop iscurilo iz mesa da ne povjerujes.
 
Nazad
Vrh