Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ljubomorne duše mogu da ga p....e
Bolja paprika nema na tržištu! Reslov od klanja 2016 koristi žena još uvek u kuhinji,ni boju,ni miris,ni ukus nije promenila...garant zbog cigle
Ja nisam konkurencija i koristim njegovu papriku godinama vjerovatno i prije tebe medutim ove godine nije ni boja ni ljutina ko prijasnji godina i zbog toga ti supruga koristi jos papriku iz 2016 jer je kvalitetnija.
 
Ne,nego je ostalo po kile od klanja predzadnjeg,tj 2016,na oko ista boja bila i sad,2017.e
Sredinom decembra je ljute imao samo na kašikicu
Sigurno koristiš duže,ja od 2016.e koristim,pre smo uvek stavljali 0.5%slatke i 0.5% ljute,koju god drugu uzimali,bile su kobasice ni tamo ni vamo,a sa Kišovom 0.5%slatke i 0.3%ljute su taman...kome su kući ljute,nek jede sa pavlakom
 
Nije ista kolega mi je puno koristimo i baska klanja jel kod nas se jako cesto kuva riblja corba za koju gledamo da je najbolja paprika takode cobanci a posto mi je zena velikim dijelom mađarica cesto se kuvaju kojekakvi gulasi tako da se paprika koristi od 365 dana u godini sigurno se 300 dana kuva sa paprikom.ljute ima na kascicu zato sto mu uzme skoro sve jedan trgovac iz bogojeva kod kojeg je jos uvjek ima.u bezdanu ima jedan proizvodac koji ima jos kvalitetniju papriku od kisa medutim boja nije kao ova pa ima losiju prođu
 
Ja ljutu papriku kupujem u Šidu od Slovaka koji se time bave ( prave ljutu od 3 sorte paprike)
U kulen stavljam 1% Ljute paprike i ko god jede kaže nije ljuta ali kad pojede onda kaže da se oseti ljutina i da je taman kako treba

Od kog slovaka uzimas? Kolar?
Vec druge godine uzimam od njih i prezadovoljan sam , isao sam 1,1% i taman mi je (doduse volim da papri malo vise )
 
Jel kasno sad za kulen.Uzeli smo od lovaca 10kg divlje svinje i 5kg srndaca i nesto nam palo na pamet da pravimo kulen od toga,dosta nam gulasa :osmeh:

I da gde naci govedji vajzling u koju kod mesaru sam usao gledaju me kao da ih zezam :osmeh:
 
Nije ista kolega mi je puno koristimo i baska klanja jel kod nas se jako cesto kuva riblja corba za koju gledamo da je najbolja paprika takode cobanci a posto mi je zena velikim dijelom mađarica cesto se kuvaju kojekakvi gulasi tako da se paprika koristi od 365 dana u godini sigurno se 300 dana kuva sa paprikom.ljute ima na kascicu zato sto mu uzme skoro sve jedan trgovac iz bogojeva kod kojeg je jos uvjek ima.u bezdanu ima jedan proizvodac koji ima jos kvalitetniju papriku od kisa medutim boja nije kao ova pa ima losiju prođu
Pazaris u Nišu? :ppozdrav:
 
Za kobaju ako hoćeš da ostaviš za pečenje,posle 2 dima dovoljno je 0.15-0,20% ako hoćeš da je ostaviš suvu onda 0,30% a za kulen ja ubacim 0.8% i meni je taman.
Trudim se da za kulen spremim papriku s' venca,nju idem odšakativno.Imam problem sa tom paprikom s' venca.Kako god je sušim,pola bacim jer krene da budjavi iznutra.
 
Ta mera bi meni godila :ppozdrav: probacemo i njegovu nagodine.
Jel stavljate kolagena creva u mlakoj vodi pre nadevanja? Mislim da cu nagodinu da kupim debela svinjska creva za kulen, ne pravim mnogo pa neka bude u naj boljim crevima.
 
Ta mera bi meni godila :ppozdrav: probacemo i njegovu nagodine.
Jel stavljate kolagena creva u mlakoj vodi pre nadevanja? Mislim da cu nagodinu da kupim debela svinjska creva za kulen, ne pravim mnogo pa neka bude u naj boljim crevima.


Nemoj uzimati prirodna debela creva ako nisu provereni,ja sam uzeu i sve smrdelo na jod,džaba smo ga ispirali,prali,na kraju sam ga bacio i punio u creva od zaklane krmače.
 
Jel kasno sad za kulen.Uzeli smo od lovaca 10kg divlje svinje i 5kg srndaca i nesto nam palo na pamet da pravimo kulen od toga,dosta nam gulasa :osmeh:
U principu za tako malu količinu ti nije problem da je prebaciš u frižider na mesec-dva ako otopli previše, tako da mislim da možete komotno
 
Nikad ne stavljam ljutu papriku prema vagi. Prvo stavim količinu (odokativno prema količini mesa) koja ne može dati preveliku ljutinu. Nakon toga isprobam kako je ljuto i dodajem po potrebi do željene ljutine. Svakome od nas odgovara drukčija ljutina i nisu sve paprike jednako ljute. Stoga se ne može se primijeniti neki recept za količinu ljute paprike.
 
Nazad
Vrh