Recepti kulena, kobasice, švargle...

@Matiću već godinama kupujem mlevenu papriku kod jednog lokalnog proizvođača i nema greške.

Slobodno mogu da ti preporučim.
 
Koristim sitno mlevenu ljutu.Sa Kisačankom sam našao neki kompromis i meru da nema greke u procentima prilikom pravljenja prerađevina.
 
Kao Peera stavio sam 1% u kulen, paprika iz B.P. Probao sam kulen nista specijalno ljuto, moze normalno da se jede bez da pece na oba kraja, sto mi nebi cinilo ni najmanje zadovoljstvo! Kao da razblazuju tu papriku, sta se desava ko ce ga znati. Mozda da se vise trosi ::novac::
Al ima jako lepu boju, videcemo dok sazri dal ce se promenuti.
 
Sto se tice paprike 1% (normalne) ljute je ok a ko voli bas ljuto moze da digne do 2%. Ako das ispod 1% a bude (zestoko) ljuto, ta paprika je "namestana" jos prilikom setve. Poseje se odredjen broj semenki feferone da bi se dobio efekat kod oprasivanja.
 
Frenky 1% ljute od Kovač Janka meni je bilo preljuto a probao sam kod kolege Abro kulen sa 2% i mogao je da se jede a nije bio preljut.
Kish je Izašao i u vestima jer su našli mlevenu ciglu u paprici.Svi se iskvare pre ili kasnije.
 
Ljubomorne duše mogu da ga p....e
Bolja paprika nema na tržištu! Reslov od klanja 2016 koristi žena još uvek u kuhinji,ni boju,ni miris,ni ukus nije promenila...garant zbog cigle
 
Ne,mislio sam na njegovu konkurenciju,predpostavljam da samo konkurencija može da kudi nešto što je dobro!

- - - - - - - - - -

I da izmišlja cigle i crepove! Komentar je bio na račun autora bljuvotine
 
Gotove kobasice.Mislim da cemo nateci sa 80kg.:osmeh: Ipak sam se odlucio da stavim prirodni beli luk,kao i dosad.Zahvalio bih se svima na dobronamernim savetima.Stavili smo na tu kolicinu teglu cesnjeva belog luka,0,2% bibera.Pola belog,pola crnog.2% soli i 0,5% ljute.Ukus je fantastican i sto mi je najbitnije,deci se svidja.Nisu preljute,ali se oseca ljutina.Taman da i oni mogu jesti.
 
Nazad
Vrh