Recepti kulena, kobasice, švargle...

Malo da popunim zalihe.....:svinja:

kducm0.jpg
 
Danas sam pravio kobasice od ukupno 30kg mesa da li mi neko moze odgovoriti nakon susenja koliko bi mogao da ocekujem suvih kg kobasica i koliko dana bi trebalo da se suse.Hvala unapred
 
Ja ih susim da izgube 40% tezine, tako mi bidu taman. Vreme susenja zavisi od mnogo zavisi od vremena, debljine i sastava kobasica. Obicno za oko 40 dana budu suve, ali ove godine to nije tako.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Za prvi put i za pusnicu visoku 1.85 sasvim sam zadovoljan.ima lepu strukturu i lepo se sece.naravno treba mu jis vremena da zri.isao sam sa o.7% ljute kisacanke paprike ali mi je tek ljutkast.dogodine pojacavamo dozu.
 
Sacekaj da sazri do kraja pa onda reci koliko je ljuta.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Ja nemam takvo iskustvo. Mada imam iskustva svega 4-5 godina , moguce da gresim.


Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam stavio toliko kisove i samo je ljutkasto nije više kiš ko što je bio a ni boja nije ove godine ko inače
 
Prebacio sam se na Kisačku ljutu papriku pre par godina i nema problema.U kulen idem 0,5% ljute i bude taman kako treba a da i lepu boju.Ne volim da crkavam od ljutog i da me peče sve živo a pogotovo zbog dece koja vole ali neće da jedu kada je zdravo ljuto_Ovako je napravljen kompromis i svi mogu da konzumiraju.
 
Ja sam koristio kisacanku ove godine kao i predhodnih desetak,isao sam sa 0.7 procenata,i nije ljutina koja bi trebala ds bude,ove godine je slabije ljuta...
 
Ja ljutu papriku kupujem u Šidu od Slovaka koji se time bave ( prave ljutu od 3 sorte paprike)
U kulen stavljam 1% Ljute paprike i ko god jede kaže nije ljuta ali kad pojede onda kaže da se oseti ljutina i da je taman kako treba
 
Nazad
Vrh