Recepti kulena, kobasice, švargle...

E ovako ja sam konto da je najbolja mjera koliko suvomesnati proizvoda napraviti proporcionalna mojoj kilaži,110 kg proizvoda od mljevenog mesa (kulin ,seke kobasice razne) i 110 kg suvih šunki vratova slanine ....

Znaci ne treba u životu ni u čemu preterivati treba postaviti neke granice i tog se pridrzavati.:haha::svinja:::000::::sretan pecaros:: I samo da se zna volemo mi i ribe.
 
A ovi su strateska rezerva u laznom crijevu za kulin
6aba7de1ee1620d11492b51750975c66.jpg
31c7c52e5a5bf6dfbe09597b0a313e39.jpg


Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
I kod mene isti odnos suhomesnati-moja živa vaga,a živa vaga tovljenika -3,5 puta težina ukućana:osmeh::ppozdrav:
 
Imao ja "slučaj" sa pokojnim ujakom, sekao sam mu drva i pocepao lepu gomilu, kad sam završio, pita me koliko je dužan, kažen, ujo, bolestan si, neću ništa, smatraj ovo društveno korisnim radom...
Ooo ujino, hvala ti lepo, ako je tako onda moram makar da ti dam par kobasica i kulena...
Uuuu sunce ti, ja sretan ko mali majmun, bolje neg da sam naplatio...
Ode on u pušnicu,stvarno iznese TO što reče, zavi u neke stare novine,sedoh u auto u odoh kući.
Posle par dana ajd da probamo mama i ja taj kulen, isečem komad, ma nešto mi čudno crno unutra i ni ne liči na kulen.Pažljivo gricnem komadić, kad ono DŽIGERNJAČA, razbojnik od ujaka napunio u tanka creva!!!
Daj da probamo i kobasicu, ISTO!!!
Naravoučenije moje priče, nije sve ono što izgleda...
 
Dosad sam pravio kobasice sa obicnim belim lukom.Sada razmisljam da stavim u prahu.Koja kolicina se stavlja.Naglasavam,da volim miris belog luka,ali nebih preterivao.Svaki savet i iskustvo je dobrodoslo.:ppozdrav:
 
Moj ti je savet da nastavis i dalje da stavljas domaci beli luk,a ako bas hoces u prahu po receptu ide 0,3% sad ti mozes povecati ako hoce:ppozdrav:
 
Dosad sam pravio kobasice sa obicnim belim lukom.Sada razmisljam da stavim u prahu.Koja kolicina se stavlja.Naglasavam,da volim miris belog luka,ali nebih preterivao.Svaki savet i iskustvo je dobrodoslo.:ppozdrav:


Probaj da zgnječiš,sigurno imaš kući onu malu gnječilicu(kao presa za čvarke ali mala baš za beli luk)ja tako radim i nema podrigivanja,ako zbog toga oćeš da koristiš prah.
Malo više posla ali vredi,probaj
 
Poslednja izmena:
Ako radiš u blenderu klica ti ostane unutri,ako radiš na moj način onda klice ostanu u gnječili.Za pola sata možeš 1 kg da uradiš
 
Takodje i moja preporuka drzi se domaceg ne kineskog svezeg i neboj se.Mi smo probali jednom sa belim lukom u prahu i nije nam se svidelo:ppozdrav:
Sve je stvar ukusa, ja sam svezi izbacio iz upotrebe zbog podrigivanja a kod praha toga nema , cak sam u jednoj turi i preterao kolicinu...osetio se vise ali ni onda nije terao na podrigivanje
Umece je pronaci pravi odnos da se lepo oseti biber,kim(ko ga stavlja) beli luk a ne da jedan odskace
 
Takodje za kobasicu koristim prirodni beli luk 0.3% sasvim dovoljno.Sameljem ga 2 puta na najmanju šajbnu,msm da je šajbna 3 mm. ili 4 mm.
 
Nazad
Vrh