Recepti kulena, kobasice, švargle...

Uzeo sam u prodavnici gde i vakumirku za prvu ruku i zeznuo sam se jer sam dao 1150 rsd za 30 kesa 12*55.Sada tražim po netu i ima ih dosta povoljnije.Takođe domaća još poprilično sirova.
Nije strasno samo duplo.

Vakum k
esa za kulen i kobasice
[FONT=&quot]Dimenzije: [/FONT]12cm x 55cm
[FONT=&quot]Pakovanje: 50 komada[/FONT]
[FONT=&quot]Cena za pakovanje: [/FONT]890,00 dinara.
 
Grunt ajd mi kazi kakk si zeznuo prosle god.da ne zeznem ja ove posto prvi put pravim.
Naj verovatnije zapekao ih-vruc dim. Mora hladan dim da bi fermentacija mogla da se obavlja kako treba, to se posle odrazi na ukus mesa.
Od kad imamo susaru u kojoj se ne lozi nego u tunelu koji je skoro 2m duzine pa na ulazu u pusnicu filter, e od tad jedemo kvalitetno suseno meso.
 
E kod nas to tata lozi direkt ispod mesa,a pusnica je visoka svega 1.80.zelja mi je da nekad napravimo visu i da se ne lozi pod meso.e sad kulen je dimljen na vrucom dimu pa ostaje da vidimo sta ce od njega biti za cirka 2 meseca.sad je na dobroj promaji i okrecemo ga jednom nedeljno i ono sto za sad primecujem su duboke brazde na njemu.sta li ce to biti...
 
 
E kod nas to tata lozi direkt ispod mesa,a pusnica je visoka svega 1.80.zelja mi je da nekad napravimo visu i da se ne lozi pod meso.e sad kulen je dimljen na vrucom dimu pa ostaje da vidimo sta ce od njega biti za cirka 2 meseca.sad je na dobroj promaji i okrecemo ga jednom nedeljno i ono sto za sad primecujem su duboke brazde na njemu.sta li ce to biti...
Takva je nas prva pusnica bila, tu treba roditi mecku da dodjes do hladnog dima, gusenje vatre piljevinom, poklopci iznad vatre i sto cuda, i opet na kraju to nije to! I sad je koristimo da doteramo malo boju na slanini i sunkama, kad zavrsim susenje ubacim u tu staru jos 2 dana gde ide samo Visnja Tresnja Kajsija Dzenarika u kombinaciji sa sapurinama.
U ovoj pusnici sa tunelom mozes loziti kako hoces i na kraju je sve dobro, nema zapecivanja mesa sto je naj bitniji faktor kod susenja :ppozdrav:
 
Hvala kolega Matiću. :ppozdrav:
Ima veliku snagu vakumiranja (800 mbar prema tehničkim podacima). Neka te dobro služi. :osmeh:
Jel nije isplativije kupovati crijeva za vakumiranje? Duljina jednog je 3 m, a za pojedino vakumiranje se odreže duljina koja je potrebna. Malo je sporije jer treba odrezati i zavariti jednu stranu, ali smanji se otpad.
 
Nema na čemu.Radi brzo i dobro koliko sam danas primetio.Creva su isplativija i to će biti uvedeno u praksu.Kese su uzete za probu.
 
Matiću,
koji je točno model vakumirke? Ima li kakve nedostatke?
Možda i ja kupim jednu.

Nema neke filozofije poslazes unutra da najlon moze da "obuhvati" ono sto vakumiras. Stisnes rukom poklopac i ako si dobro stavio vrecicu vidis da vakum radi , ako ne prekini i pogledaj gdje je problem. Jaci modeli imaju jace vakum pumpe pa brze rade.

Ovdje se vakumirano stavlja u duboko zamrzavanje , kad se hoce otvoriti onda jedno prvo 5-6 dana da odstoji u obicnom hladnjaku i tek onda se otvara vrecica.
 
E kod nas to tata lozi direkt ispod mesa,a pusnica je visoka svega 1.80.zelja mi je da nekad napravimo visu i da se ne lozi pod meso.e sad kulen je dimljen na vrucom dimu pa ostaje da vidimo sta ce od njega biti za cirka 2 meseca.sad je na dobroj promaji i okrecemo ga jednom nedeljno i ono sto za sad primecujem su duboke brazde na njemu.sta li ce to biti...
to je od jace vatre....
 
Zašto ga vakumiraš ako ćeš da ga zamrzavaš?

Zato sto i poslije godinu dana bude kao kad si ih vakumirao, uostalom usporedi slijedece svinjokolje.

- - - - - - - - - -

A šta,ti vakumirano u frižider,ne mećeš u zamrzavalec?

Zato sto gorenje u zadnje vrijeme pravi smece uredjaje pa vise ne kupujem zamerzevalce:)

Kada si uzeo vakumirku imas u uputstvu koliko to vakumirano moze da stoji na sobnoj temperaturi , pa u obicnom frizideru i u dubokom zamrzavanju, moguce ovi iz gorenja to zaboravili da napisu.


Vidim svi pravite masne kobasice i kulenje , malo pazite na kolesterol.
ajd zdravo :)


Uostalom nije problem spremiti jednu kobasicu u duboko zamrzavanje pa probati , znaci ne smije se otvarati odmah vec treba nekoliko dana da odstoji u obicnom hladnjaku.
 
Nazad
Vrh