Recepti kulena, kobasice, švargle...

Moj pokojni deda samo sto je stigao sa bezanijske kose,jer ga je opalio koji slog i infarkt i svasta,i naravno zabranili mu skatko slano ljuto kiselo masno zacinjeno,uzeo pa nasekao sunke i slanine i jaja i paprike i crnog i belog luka i sta jos...ja mu na to kazem pa deda sta su ti mslo pre rekli,a on na to-kad cu vec da urem,necu da umrem gladan...kaze nek jede doktor brokoli i proju...

- - - - - - - - - -

I na kraju je i umreo od jake hrane...
A i ja,ako ne naseckam nesto da se zasladim uz zenine zdrave ruckove,ko da nisam ni jeo...
 
Predah od Nikoljdana, dinosaurusi su umreli od posnu 'ranu.
9cc49c854d3fcbb1e8a30c81601e5492.jpg
13a8e151e10a7a04bae8887db2e4bcc9.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Takva kamera pa ne hvata detalje skroz. Na prvoj slici se vidi da nije speceno. Speceno je presuvo i preslano. Ovo mozda mladje svince u pitanju?
 
Tako se to kod nas suši. Podloži se vatra par dana, direktno i spod mesa. Prvo se skidaju rebra i kosti, kasnije meso, krtina a slanina duže malo. To se pojede dok je sveže i ukusno. Nema tu hladnog dima, piljevine, promaje i ostalih ceremonija. Po isteku mandata, kolje se drugo i kraj.
I kod nas vecina tako susi, ali to ne moze da se poredi sa susenjem na hladnom dimu. Nema tu ni pravog ukusa a ni kvaliteta.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Juce kod drugara pravili neke decije kobasice. Mlado meso mekano, 2% soli. Jedva 30gr slatke i tek malo (mozda 20gr ljute). Ovako zive imaju lep ukus. Paprika minimalno. Jedino biber redovno 30gr
 
Poslednja izmena:
Dobro je to.Ja idem maks.30gr ljute da mogu svi da jedu i bude dobro ali je bitno da paprika bude kvalitetna kako bi dala svoj maksimum.
 
Kad vidim da neko ovako sa prstenom na ruci mesa po mesu zivot mi se zgadi.
Slažem se.

Obzirom na to da je kutija najlonskih rukavica tipa 100 dinara, a onih fancy nitrilnih tipa 1000 dinara, a kutija može da ti traje par godina, nije mi jasno zašto bi neko golim rukama uopšte dodiruje meso. Sa rukavicama je em higijenskije, em praktičnije jer u sred rada samo skineš rukavice i imaš čiste ruke, ne moraš da ih pereš i odmašćuješ.
 
Nikola sa 30 gr kvalitetne ljute paprike bude taman da ljutne a da ne bude bezukusno.Nije rešenje da peče jezik i sve živo i da samo ja jedem.Ovako je po svačijem ukusu i zdravo đaci.
 
Nazad
Vrh