Recepti kulena, kobasice, švargle...

Slažem se.

Obzirom na to da je kutija najlonskih rukavica tipa 100 dinara, a onih fancy nitrilnih tipa 1000 dinara, a kutija može da ti traje par godina, nije mi jasno zašto bi neko golim rukama uopšte dodiruje meso. Sa rukavicama je em higijenskije, em praktičnije jer u sred rada samo skineš rukavice i imaš čiste ruke, ne moraš da ih pereš i odmašćuješ.
Za rukavice je pitanje ko kako voli. Nekom je neprijatno da golim rukama da dodiruje meso. Meni licno ne smeta ,ali nositi prsten je nehigijena.
 
Konacno sacekasmo ovaj vetar. Vec sam poceo da razmisljam kako ce meso izdrzati onu temperaturu od predhodnih dana.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam navukao sibere na pusnicu sa ove strane odakle duva vetrustina, sve se ljulja unutra kao ludo. Moj kulen zri vec mesec ipo tako da mu ovo ljuljanje naj manje treba!
 
Slanina prekomandovana na tavan a ništa bez probe.Čajna vakumirana i spremna za ležanje.Nikada se još nije ovako brzo osušila.
hurrTFJ.jpg
qdr2P3j.jpg
DAvLBmu.jpg
C1d7b9y.jpg
eORVsFH.jpg

Z3TcH0B.jpg
 
Uzeo sam u prodavnici gde i vakumirku za prvu ruku i zeznuo sam se jer sam dao 1150 rsd za 30 kesa 12*55.Sada tražim po netu i ima ih dosta povoljnije.Takođe domaća još poprilično sirova.
 
Treba mi jedan kratak opis sušenja kulena da ne zajebem stvar ko prošle god?I dali može kulen šunka kobaje da se čuvaju u starom vinskom podrumu,jer ako ovi topli dani potraju ne znam šta ću...
 
Nazad
Vrh