Recepti kulena, kobasice, švargle...

Sve sam radio skoro identicno kao sto si objasnio, jedino nisam smeo ubacivati corbu jer isto izbegavam i nevolim masnocu a nisam uspeo odvojiti masnocu iz vruce corbe.
Malo me zeznulo sto sam ubacio i jednu crnu dzigericu, i ona je malo izmenila dobar ukus.
Valjda cu dogodine uspeti bolje.
Reci mi kako pripremis glavu za ubacivanje: dali odvajas nosni deo kako neki ovde preporucuju?

edit:Vec sam se zahvalio na ponovljenom receptu.
 
Odvajan je nosni deo.Glave su stajale u vodi ceo dan pa izvađene i okačene da se cede.Bez čorbe nema švargla a i nije ona tako masna kao što izgleda.Džigerice i bubrezi nisu za švargl.Može da se kuva želatin iz prodavnice pa da se radi sa njim umesto ovog da kažem domaćeg dobijenog od kožurica,papaka,kostiju i hrskavice ali sa njim nisam radio pa nemam iskustva.
 
Poslednja izmena:
Probali malo sa motke:

25437422_1760357980932462_354320832_n.png

Valjda treba da kačimo sopstvenu domaću radinost a ne profi fotke sa neta
https://www.shutterstock.com/image-...-on-638149846?src=XLbN9npyNoGZeQtfQhTKjA-1-52
 
Pa vidi se valjda po escajgu, svetlu, kompoziciji i čemu sve ne da je profesionalna fotografija. Cilj je i bio da se našalim na tu temu. Dobro je da funkcioniše istraživačko novinarstvo u BG.
 
Da i ja okacim par forki, ovo je proslogodisnji kulen pao je za slobodu prosle nedelje. Nije smeo da se sece tanko kao sunka, pa se znao mrviti kad se bas tanko sece.

Ovo je sveza i proprzena kobasica, u sredini sir, a ono zuto su pilece rolnice.

Ovo je vec krajem februara bilo stiglo za probu.
1.slika......to je punjeno u katu?
3.slika......sta je to u sredini tanjira? a file koji je punjen kobasicom je pecen ili je i on dimljen i susen?
 
Za barotinu isecite zube i bale tjs sinuse,to se nekuva a ni nejede,lepo sataru i udri...

P.S. Za bareno meso malko pojacajte zacine,da ne ostane bljutavo,trenutno kada se proba je ok ali kada prenoci je druga situacija,kada se jos bare creva,oni koji pune u prirodna,treba ici i do 40% vise zacina,prilikom barenja izadje napolje,to se vidi po supi kako pocrveni kada se zavrsi barenje....aj zdravo.
 
Nema cuvanja,to se pojede dok ne stignu kobasice :haha:...To napravis 3-4 komada,nemas materijala za vise,da bi bio kvalitet i ovako se dokupi srcadi i jezici.
 
Pozdrav ljudi, moze li kulen i kobasice da se pune odmah posle mesanja zavina ili mora smesa da odstoi neko vreme. Uvek sam ostavljao smesu da odstoji ali sad sam bas u skripcu sa vremenom.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Ja punim odma maltene jos toplo meso bude a neko ostavlja da prenoci. Jednom sam ostavio preko noci i slomio top.
 
Punim odmah...Maksimim pola sata odstoji,ako se potrefi još neki posao,tipa gotova mast,pa skidaj oraniju,ili obarina pa da se što pre izvadi i prostre po stolu da se 'ladi....
 
Nazad
Vrh