Recepti kulena, kobasice, švargle...

Kad je tako, ja ne ložim, maksimum 2 dana, onda naložim pola dana čisto da se malo "otkravi", i naravno, da vetar nastavi da duva....
Otvorim i vrata i par crepova i napravim maksimalnu promaju....
Samo onda moram biti kod kuće da budem "požarni"....::spreman na sve::
Zbog mačaka...Četvoronožnih i dvonožnih.... :haha:
 
Prva tura od ove sezone, posle 2 nedelje na sušenju:

jqY903A.jpg
 
Metarsko crevo presavijeno na pola.Ja tako punim s tim što vežem na sredini i punim sa svake strane posebno da bi mogao da ga prebacim preko štapa u pušnici a da se ne slomi.
 
Ne,kupim u paketu i isecem na 40cm(da moze da stane u kesu od vakuma) i sa jedne strane stisnem klipsaricama sa kanapom zajedno,a sa ove strane vezujem sa jednim sistemom.
Ovo sto ti radis je brze ali...Ja pravim samo za klince,dozu od 10kg.
 
Jbg mora biti kada ide 1 klasa mesa i to 90%....

P.S. Nemoj da se neko zeznuo da je stavljao domace vino,meni a i kod drugara je imalo bas neki cudan smek,Smederevka Tikves zer gud malo u gusu malo za susu(susenje mesa) :haha:
 
Ma da.Uzeo meso buta od junice.Drugar i njegov bata joj prevrnuli sirište pa morali da je zakolju. :haha: Vino Smederevka i Tikveš u šparung pakovanjima od 0,75 l.
 
Ljudi rece mi jedan covek da na podu susare stavim kamenje ovo obicno iz reke velicine pesnice. Po njegovim recima kamen upija.garez i stetne.materije....Da li neko ima neko iskustvo ? Inace susara je klasicna znaci loziste betonsko a deo gde se susi meso cini mi se bukva tako da se sve to luftira i vazduh struji non-stop....

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh