Recepti kulena, kobasice, švargle...

moze recept za cajnu kobasicu!hvala
 
Za 10kg mesa
3kg junetine
6kg svinjetine
1kg slanine
200g soli
100g šećera
50 g bibera
1 kesa muskantnog oraščića10g
3dcl belog vina.
Puniš u kolagena creva fi35.
 
Leđna tvrda slanina ide.Rabadžija izgleda mnogo ali nije.Već godinama pravim i svake godine samo povećavam.Bude ekstra,deca je obožavaju a bome i ja.Ove godine pravim 7 mera.
 
Jel pravi neko domacu salamu? Imam neka pitanja, ja sam pravio ove godine a posle barenja ima vode u crevima a ne znam odakle, da li je do mesa ili nitritne soli? Burazer je pravio i kod njega jednom je bilo vode a drugi put nije, a radjeno sve isto.
 
Rasa91 pravio sam ja 2 puta ove god jednom od cistog svinjskog a drugi put pola svinjsko pola curece belo meso ,nijednom nije bilo vode u njima mada smo ih kacili da se ocede.Gotov zacin sam kupio u Novom Sadu neka prodavnica kod radionice Cubi.Nemam slike kako je to izgledalo ali verujte na rec da je bolja od kupovne.Pojele su se ko alva a i ja se popravio.Zaboravio sam da kazem da sam zacine za 10kg mase razmutio u 1l kisele vode .E sad zasto vi imate vode neznam ali mislim da ce to da se ocedi ,mozda da se bocne iglom ali je pitanje koliko ce moci da stoji ,dok kucam ovo upravo se setih resenja pozovite komisiju iz foruma na degustaciju:svinja:
 
A sto stavljate nitritnu so u kobasice,salamu...Ona je samo za salamurenje,nije zdrava za jelo ovako.

Za Svarglov ide meso,srce,jezici(dzigerica ne) u barotinu,kada se skuva sece se sitno ne melje se i puni se u burage pa se posle bari.
220g soli
40g bibera
20g belog luka
ljuto po zelji
 
To je onda kozuraca,ja ne stavljam kozure u dzigernjacu a ne u svarglov,stave se u dzak od krompira i kuvaju se samo da puste malo masti,dovoljno ima kozure na glavama svincet(koje su ispanglovane i odstranjeni zubi,tjs iseceno do kutnjaka donja vilica a gornja do ociju,posto ima bala u nosu)
 
Na glavi ima puno masnoce. Kad odseces svarglov a komad sala ko pesnica.Aplasticni dzak od krompira je kancerozan kad se kuva.
 
Nazad
Vrh