Recepti kulena, kobasice, švargle...

Zdravo svima!
Danas sam u Rodi kupio "Sušeno komadno meso" mesare Trlić. Komad koji je stajao izložen je imao normalan, lep presek. Gospodja je uzela novo vakuum pakovanje, otvorila ga i nasekla mi je 300g. Tek tada sam video da presek tog komada nije kao izloženi, već je prepun sićušnih rupica. Pošto je žena stalno izuzetno ljubazna, nisam želeo da joj vratim to meso, već sam ga kupio. Sada sam kod kuće i otvorio sam to meso i ono mirise lepo, verovatno ima i lep ukus, ali je toliko rupicasto, da se cepa kada ga povucem za krajeve. Praktično je kao mrežica od suvog mesa. O čemu se radi? Da li neko ima ideju?
 
Ajmo reći da nije opasno to je ubrizgavana slana voda u meso da bi moglo odmah na sušenje
 
Ali, nikada nisam video baš ovako rupičasto, a i ostali komadi nisu bili rupičasti... Da li je moguće da su neki crvići (nisam mogao da ih nadjem) ili neka gagrica šunke (našao sam na internetu da i to postoji...)?
 
Nisu nikakvi crvići.Rupičasto je jer su mesu previše povećali volumen tačnije preduvali ga.Gagricu ćeš pronaći samo u domaćim proizvodima.
 
Ovim smo se Xsale i ja bavili protekle zime, deset svinja u suhomesnato.


www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Lepo je to od nasega clana frenky sto nam je pokazao da se ovi predivni specijaliteti daju praviti i krajem maja a ne samo u zimu. Hvala mu.:ppozdrav:
 
Haha, u kantici se nalazi klupko kanapa a na poklopcu je probijena rupica kroz koju se izlvlaci kanap. Kanap se izvlaci iz sredine klupka, ne spolja. Na ovaj nacin se potrosi klupko a da se nikad ne zamrsi.
 
Nazad
Vrh