Razrivač (Gruber)

Hudjik poceo raditi gruber sa Horch radnim telima.
Cena za 2,1m je 4.900e vez PDV-a.
A u Satex-u je 2,5m 3.800e sa PDV-om.
Da li je neko mozda imao prilike da vide kako rade u kukuruzistu oba? Pa mozda da uporedi?
 
Sada zvao Vladu iz Temerina u vezi grubera, hvala Nikoli Ilic, sto me je uputio.
Gruber od 2,5m u tri reda sa 8 radnih tela (opruge 35x35), pozadi valjak( od f materijala 25mm), ram grubera 100x100x6. Na oprugama duplo srce sa sirokim moticima 35cm.
Cena takvog grubera je 2.240e.
Ako bih uzeo sa jedanaest radnih tela bez sirkih moticica, onda je 2300e.
Deluje primamljiva cena. Garancija 2 godine na ram i rotor.
 
Moze i to,mogu i pune cevi,a najbolje je da se uradi L profil u krug,kao kembridz ili kao sto sam ja stavio na tanjiracu,jes da dize cenu ali je daleko bolje.
 
Ja sam kupio paker valjak za rotodrljacu od covjeka koji ga je bio namontirao na gruber. Kaze da je skakalo kao ludo i da nije bilo moguce raditi s tom kombinacijom i da pun valjak nema sto traziti na gruberu. Postoji granica tezine koju gruber moze "nositi". Ne valja ni pretezak valjak kao ni pre lagan...
 
Nije pun valjak,razmak izmedju delova je 11cm,mora da bude tezak da drzi gruber u zemlji posto trazi vecu brzinu da bi uradio posao,a i da drobi bolje dzombe.
 
Nikola koliko se sjeda taj valjak od L profila?Koliko si ti uradio sa njim?Posto znam da nasa mala privreda ne stavlja bas materijal u kvalitetu.
 
Ufff ima da gusla dok se pojede,posto je debljine 5mm 40x40,za sad na tanjiraci je uradio oko 1000kj,nije ni zucnuo,meni je radio Kosanovic iz N. Pazove(poljometal) a on bas ne stedi na materijalu.
 
Nije pun valjak,razmak izmedju delova je 11cm,mora da bude tezak da drzi gruber u zemlji posto trazi vecu brzinu da bi uradio posao,a i da drobi bolje dzombe.

Nisam ni rekao da je pun samo da ne valja pre tezak valjak koji je uz to i neproustan.

Kolega je vukao gruber koji je iza imao montoran jedan red tanjura od male tanjurace. Radio je perfektno. Koliko sam ja upucen, ne treba gruberu nikakve tezina da ga gura u zemlju, treba mu bilo sto da odrzava radnu dubinu jer gruber sam od sebe tone u zemlju kao lud. Nisam jos od nikoga cuo da mu gruber iskace iz zemlje...
 
Ja sam bas takav valjak mislio da narucim za gruber. Posto nazad ne bih sa tanjirima zbog duzine. Nego Vlada iz Temerina rece da se moze kupiti od Kosanovica, ali da to podize cenu.
I mislio jos da trazim ram od Cevi 100x100x8.
Mislim da bi ovakva kombinacija dobro resavala kukuruziste za setvu psenice, posto bi mi za to najvise trebao gruber.
 
Evo i slika. Meni se jako svidja i ova kombinacija sa tanjiracom, ali cim se malo ukosi, verovatno sa ostavlja mali breg na sredini. A na prvoj slici kao da nisu bas najbolje rasporedjene opruge, prvi red je mnogo gust.




 
Ljudi pomagajte!
Prevrnu internet i ne mogu da nadjem moticice za podrivac u obliku lista ili koplja...
Bianchi opruge koristim kao na slikama iznad...
 
Odluka je pala :)
13340385_10206567172673553_1935737506_o.jpg
 
Nazad
Vrh