Razrivač (Gruber)

Pa neces sa horsom raditi samo na 15cm, to moze sa bilo kojim gruberom, da posle zetve presece vegetaciju ali glavna namena mu je da radi na +40, a za to da bi konforno radio treba 200+ ks. Kod mene u selu je covek uzeo takvog horsha za traktor 160ks, pa je posle jedne godine rada sa njim zamenio za 220 ks i sad radi bez problema. Inace sve cestitke Igoru na kupovini to je prava sprava.


Ocito je da ne znas sta pricas... Radna tjela na gruberu NIKAKO nisu dizajnirana da idu na 40+cm dubine. To je kao da kultiviras kukuruze 15cm duboko!!!

Ti koje spominjes krkaju gruber na 40cm i ne mogu ga vuci na toj dubini jer gruber za to nije namjenjen i tu se stvaraju ogromni otpori i zato treba toliko snage. To sto oni tako "krkaju" nikako ne znaci da je to ispravno koristenje stroja i da se taj stroj tako treba koristiti inace...
 
Ocito ti neznas sta je horsh terrano.
Najbolje da je covek dao 15000 da bi ga vukao samo na 15cm dubine, jer se on zove gruber,:cao:
 
Poslednja izmena:
Sta si se tako uzbudio :D,to sto se zove horsch ne znaci da je svemoguc lol.Imas video snimaka na u tube koliko hoces,ne vidim ni jedan da ide preko 30 cm,25-28 u nekim laksim zemljistima,kao oranje,a 15k eura za njega,precenjeno,samo ime zauzima 30% od cene verovatno :D.
Nadji nam neki video ako ide 40 cm,nema problema,ti postavi pa da gledamo.
 
Dobar je Hosch, nema tu zbora. To je german napravio kako treba, ali da trazi konje trazi. Ja imam kopiju njegovu koju su napravili turci i ja sam licno prezadovoljan. Gotovo je indetican kao i horsch, cak je i iste boje, malo se samo razlikuje nazad valjak, ali nista krucijalno. Pre nego sto sam njega kupio radio sam sa horschom i nisam primetio nikakvu razliku u kvalitetu odradjenog posla. Jedina razlika, bar za sad, je u ceni od oko 5000 evra.
 
Zašto ste toliko negativni?Igor je kupio sebi od svojih para ne od vaših.
Nemoj tako,nema potrebe za izvrtanjem reci,niko od nas nema nista protiv Igora,bar ja nemam.Mene iritira cena,zasto je to toliko skupo ,niko od vas se ne zapita sta tu ima da kosta toliko ???.Da,ima povracaja na nove masine,verovatno i na ovaj gruber 40%,pa jos i pdv,ali opet...Lezajevi,radni organi,nosaci istih,diskovi,valjak,koliko to moze da kosta,ostatak je samo ram od profila.

Onaj ko u životu nije zakačio gruber za traktor i probao ga u svojoj njivi na razne dubine nema šta ovde da komentariše.
Baš sam fin inače bih se mnoogo drugačije izrazio.
Cemu nervoza,sta smo rekli pogresno za horsch ?,nisam ja protiv grubera,daleko od toga.Za neke ocigledno horsch je svetinja,i ne sme se nista lose reci za isti,o ceni se ni ne razmislja,bitno da pise horsch,50k eura,100k,nema problema,kako su dosli do te cene,nikog nije briga.Takodje o radnoj dubini se ne slazem(mozda gresim),oblik radnih organa kao i sto nisu fiksni,nego sa oprugama,40+ cm samo u pesku kod terrana.
 
Bas se zaukala tema :D
Jesenas sam ja stavio sliku od terana sa fixinim radnim organima probao sam gruber mogu je staviti opet jer vidim da je nestala,na par stranica unazad se vidi text ali nema slike.
Mene je odusevilo kod ovog grubera sto jako dobro ulazi u zemlju i kad sam ga spustio na uvratinama odma mi ugasio traktor,koristio sam neki vogel koji je samo grebao od gore kad je tvrdo.
Radni organi sa plocicama od tvrdjeg materijala koji su uradili 5000kj kod coveka od kojeg sam ja pozajmio su tako dobro ulazili u zemlju i ostali ostri samos e metal posle ostrice otrosio sto mi se takodje zasvidjalo.
Sam valjak je jako tezak i dobro priremi zemljiste za setvu,sto sam i onda napisao u kukuruzu nece naknaditi lose istarupiranu kukuruzovinu i nije svemoguca masina,ali za setvu psenice u uljanu repicu,ili uljane repice u psenicu meni ce odradjivati posao kao i za ljustenje strnista,a ako uspemo da dobijemo povrat kostace malo vise nego teska tanjiraca a sutra uvek ce kao polovan da vredi onoliko para koliko sam dao naravno ako drzava ispostuje pa isplati.
Sve u svemu sada ce sluziti za ljustenje strnista i do 15 cm ga mogu vuci 8km na sat,dok za dublju obradu drugi prohod ce ici 7km do 20cm ali plan je veci traktor za tu dubinu da se uzme.
Preko te dubine je u planu podrivac da ne bi mesao mrtvu zemlju jer kod nas kada se ore na 30 cm vec zna da izbacuje zutu zemlju,em je laksa zemlja pa onda puno njih ga nosi sa 6630-130ks 6830-145ks i sa 6930-160ks je vec da mu nije tesko,takod a u nasoj zemlju od 160-180ks je dovoljno za ovakvu masinu ako se ne ide preko 20-25cm dubine a nema potrebe.
 
Ima od ove godine na kultivatore,grubere i podrivace.
Ovo je slika od jesenas:
20150925143639-f00df0.jpg
 
Razrivač ili gruber nije sprava samo za ugaru strnjika nego prvenstveno za osnovnu obradu . 20-25 cm gore dole tu je to . Što reče jedan kolega "Bog je gore nije dole " . Nego imam u ponudi jedan gruber Potingerov, ništa moderno ali stara original proizvodnja , čini mi se daje desetak tijela , dobar valjak (cjevasti ) iza ali jedini je problem što su 2 reda . Dal da to zaboravim ili ipak da probam ?
 
Nazad
Vrh