Razrivač (Gruber)

Toliko moze malte ne I setvospremac kad je lepo uzorano.
 
Ovaj ide toliko u neorano. U mojoj zemlji ide. Sada za druge, jace zemlje ne bih znao.
Negde sam procitao da bi trebalo da ide u svakom prohod po 10cm, pa tamo iz treceg da ide na 30cm. Mada ni ja nesto ne verujem da moze na 30cm.
 
Mnogo....
Aj da ti prodam onaj moj Kongskilde, a ja da uzmem ovaj.
Treba 120ks da bi lepo radio.

- - - - - - - - - -

Sta misle ostali za ovaj gruber gore? Koliko li snage treba da radi na nekih 20cm, u laksoj zemlji. Nmbas mi se svidja.
Usput ako ima interesenata za moj, mozda bih ga prodao jako povoljno da bi kupio ovaj.
 
Ja mislim da ovo bez 150ks+ ne radi posao moji su drugovi sa YTO1204 probali horsa vuci od 3m pa im je produvao na prvih 3-4kj i to na dubini od 15cm,a sada ga vuku sa JD 4755 pa opet i njemu nekad pripadne muka!
 
Licno mislim da ce ga traktor od 120 ks vuci bez problema na koju god dubinu, a moje objasnjenje je:
1. Ima samo 6 radnih tela spram pomenutog horscha koji ima 10
2. Laksi je barem duplo od terana 3fx
3. Nema valjak kao sto ima terano

Ovo pisem iz licnog iskustva jer radim sa kombinacijom 4755+3m teski gruber i (valjda) znam sta mu je mera.
 
Probali malo prosle godine da zatvorimo razore
duhGXqV.jpg
:)
 
Vukao sam ga bez krilaca na 20 cm i ide 10 km/h i u oranom i u kukurzovinistu al mislim da je ipak bilo mekano da je bilo tvrdje ... neznam kako bi isao ....
 
Nikako,velik je to zalogaj za njega,fali mu konja vrana ljuta i malko tereta,da ne grebe kao macor kad ga pojuri terijer.
 
Pa moras,kako bi znao na cemu si,samo bi valjalo staviti krilca zbog mesanja biljnih ostataka i pokrivanja cele povrsine.
 
Nazad
Vrh