Razrivač (Gruber)

Priprema za setvu uljane repice gruberom jednim prohodom





119509988081110859772901.jpg
 
Poslednja izmena:
Verovatno je neki piroman zapalio.Takvih ima jako mnogo na žalost većine.Čekaj samo dok počne pabirčenje kukuruza.Čokoladni ne gledaju da li ima ne urađenih parcela i da li će nečije zapaliti.Poljočuvarska služba ne radi ništa po tom pitanju.
 
S kojim ciljem netko pali tudje strnje? Nikakve logike nema ;)

Jasno mi je s kukuruzom i cokoladnima, citam vec godinama na ovom forumu o tom problemu ali mi nije bilo jasno da nije valjda vec pocela vrsidba kukuruza i pabircenje pa da je vatra presla. Mozda se varam?

Vidi se i kod nas poslije zetve u predvecernjim satima tu i tamo neki dim ali smanjeno je paljenje kojecega na minimum minimuma. Sad mi je cudno vidjeti ovoliku njivu popaljenu, odvikao sam se ;)
 
Možda je radio neki zmajček bez sečke a slame ne treba , eto razloga za šibicu
 
JAAAAAAAAAAAAAAO Popaljeno strniste...

Ovo vec dugo nisam vidio. Bit ce da kod vas sluzbe ne rade svoj posao?

Druze,ovde kod nas su prestrogi ovi iz poljocuvarske sluzbe,vec par njih su prijavljeni i dobili su kaznu,a ovde kod mene je izgorelo oko pola kj,jer su pored mene drzavne zemlje i bilo je oko 100ha strnjika i neko je slucanjno bacio cigaretu ili sibicu pa je izgorelo sve i malo je presla kod mene ali su vatrogasci ugasili pozar,a sa druge strane imam drzavne zemlje jedna mala tabla pod kukuruzom i izgorelo je nesto ali nije nista opasno mozda jedno 4-5 reda.
 
Radjena sojista za setvu psenice koja su prvi put gruberisana odma posle zetve, pre mesec i vise dana.
23j4hnp.jpg

2ym9fdj.jpg

Usput dok sam putovao ka drugoj njivi pustio sam jedan prohod na deo kukuruzista koje je ranije vrsen kombajnom i pokisao, ovako izgleda:
2dsp8ad.jpg

dgp3t5.jpg

Brzina na njivama gde lakse ide je bila od oko 9 km/h, na tezim oko 8 km/h, pri 1600 o/min.
24ezxmp.jpg

Od 12 do 20 h uradjeno 18 kj u 6 parcela, ukupno potroseno 96 l goriva.
 
Svaka cast aja sad treba da pocnem oranje za zito oko 20 kj i za to treba mnogo sati i to uz uslov da nakisne zemlja da malo popusti kod nas osim serulja kise bilo nije.
 
Nazad
Vrh