Razrivač (Gruber)

rec mi slavko kolika je radna dubina na videu? dobro ga vuce TM, kojom brzinom?
 
otprilike 15 do 17 cm, brzina kao u oranju 7.5 do 8 km/h ... samo trebalo bi ga jos nastelovati, juce sam ga tek doneo pa smo ovo samo probali
 
dobra stvar,lepo radi-jedino vidi ako mozes da nastelujes da ne ostavlja bregove sa krajeva...
 
21afxac.jpg

2ns2brt.jpg

16hjgj9.jpg

novi vrhovi treba sutra post express-om da stignu
 
Ti si ovo kupio novo,ili polovno pa moras da mu menjas vrhove?Probaj da eksperimentises sa onim diskovima pozadi da ti sto lepse zatvore zemlju,inace dobra masina.
 
Ako te neko pita,to ti je podrivac,gruber ni slucajno.


P.S.
Kanda si trgovao sa nekim sa balkana,pa te taj malko prevario,a ti naivan pa mu poverovao....
 
Da li neko ima ovakav gruber(opruzni kultivator) ili je video masinu u radu kod nekoga....proizvodjac Agrol Temerin.
Interesujeme kako radi i ostalo.....
image018.jpg
[/IMG]
 
Imam ja,radi odlicno mislim da sam kacio slike,motike i opruge su iz italije,a ostalo vari Vlada iz Temerina,za 5god nisam imao nikakvih problema....Ako budes kupovao uzmi sa valjkom i to sa punim poprecnim cevima da bude,ne sa "L" profilom kao kod clana Slavko91 i mene sto je,kad je vlaznije hoce da gusi,i oni tanjiri netrebaju sto zatvaraju brazde "kao"...:ppozdrav:
 
@nikola ilic
Interesuje me kako se ponasa u soji,strnjici..1prohod,2.prohod...
Gde si okacijo slike....sa kojim ga traktorom vuces i koliko radnih tela.....
 
Radi odlicno,nema greske,dubina dok ne zaustavi traktor ide dobro u zemlju,prvi put je dobro a drugi put leja...
Vukao sam prvo sa Fendtom od 90ks,mislim za njega sam kupio zahvat 2,5m 11 radnih organa,sad ga vucem sa istom markom al od 150ks,treba da dopravi Vlada na 3m i 13 radnih organa...
Prosle godine sam kacio slike,tad sam radio prvi prohod sa njim drugi tanjiraca,sad kontra..

Slike su u temi strnjista i rad na njima str 31:ppozdrav:
 
Znaci bolje je prvo tanjiraca pa onda on?
Dali su slike u ovoj temi(da ih nadjem).Sta je bolje na vrhovima(strelica-pacija sapa,list ili koplje)?
 
Pa zavisi od godine,nekad bolje on pa tanjiraca,nekad kontra,nekad dva puta sa njim,ove godine nije dobar prvi put suvise tvrdo pa izvaljuje,a to posle usitniti strasno....
Ja imam koplja i pacije noge,pa kombinujem,ne zajedno nego il ove il one....u temi gde sam slike okacio Garisa je opisao kako treba da se radi....
 
Nazad
Vrh