Razrivač (Gruber)

Jučer ga malo isprobali u strnjaku.

1f7go4.jpg
 
Bilo je 7 noževa u dva reda,red od reda 75cm,a sad ima 9 noževa u 4reda,red od reda 65cm,trebalo bi da bolje meša,i da više mase propušta,kao VN TERRACULT
 
Mindjušar
Mislim da pozicija tanjira za ravnanje površine nije fabrička (nosač na ramu) nego je nosač namešten na nosač rotora... ispravi me ako grešim:ppozdrav:
 
Da li ovakvi gruberi (kao na slikama sa ove strane), ako se koriste na istoj dubini godinama, stvaraju zbijeno tlo na dubini obrade (kao što to rade plug i tanjirača)?

Ovo pitam isključivo zato što ne znam a zanima me, i nema veze sa diskusijom u temi o podrivanju, kako bi se možda moglo pomisliti... :osmeh:
 
ODgovor je DA ...ali u mnogo bezbolnijem obliku i u mnogo manjem intezitetu. Razlog tome je napadni ugao same motičice i činjenica da ono što točak pogazi radno telo izdigne i poništi. Što praktično znači da bi kroz 5-6-7 godina ZAVISNO od tipa zemljišta , vlažnosti u vreme obrade itd. postojala verovatnoća da treba da se podriva... normalno..treba pratiti da li je zbijeno sa penetrometrom ili šacometrijski ašovom.:ppozdrav:


p.S. Grubber na nemačkom znači KULTIVATOR.....
 
Poslednja izmena:
Itekako stvara , ako je neko probao da dublje preorava gruberisano zna da je teško , isto kao što često zna biti teže orati ugareno nego nedirano.
 
Da li ovakvi gruberi (kao na slikama sa ove strane), ako se koriste na istoj dubini godinama, stvaraju zbijeno tlo na dubini obrade (kao što to rade plug i tanjirača)?

Zavisi šta se gruberiše. ako je sojište ide teže oranje, ali ne nešto značajno. Ako je gruberisano napr repište... Na oranju traktor hoće da crkne od muke.
 
Sad vec pisete bez veze. Nek svako za sebe odluci da li je gruber il podrivac los, dobar ii isti kao i plug. Nema potrebe da ovde smara ostale clanove.
Ako neko i koristi gruber nek koristi za sebe i nek to ne deli sa ostalim clanovima foruma, ili bar da ne komentarise sta je bolje. Svako ce hvaliti svoga konja to je sigurno, a sigurno je i to da smo mo, Srbija, jad i beda i da nam rasprave i ubejivanja nikad dosta. I dok tako mi palamudimo Ameri prvi na olimpijadi, a mi 40 i neki. Dakle oni treba da uce od nas, a ne mi od njih, logicno naravno.
Od sad samo slike i snimke ostavljam a u komentare i raspreve se ne upustam jer ce uvek biti pametnih koji ce hteti da izmisle toplu vodu.

Pa koja je onda svrha ovog foruma ako se ne razmenjuju iskustva?
 
Nazad
Vrh