Razrivač (Gruber)

Onda bez problema bi mogao vuči gruber od 13 radni tijela.
Širina 2,5-3.0m. Nebi to ni osjetio. Igrao će se s njime.
Jer ovi od 2,2 mislim da ne pokrivaju zadnji trag točkova od traktora.
 
13 radnih telasaca ili tela ?
Mi sa 200 ks radimo sa 10 radnih tela. Ne vidim mogucnost da se sa 130 ks ikako moze vuci 13 radnih tela, osim da prevuce sa mesta na mesto.
 
Sam sam se uverio koliko moze da znaci samo vrh organa sto se tice potrebene snage za vuci . Kod mene ide sa 50ks 5 organa na max 25cm pri nekoj brzini od 5km/h .
 
cicimorić one slike sa JD 8xxx je stavio HRzvona.

A mislim da i tvoja zemlja nije baš lagana za obradu i ti su uz par navrata okačio slike i video svojih radova.
 
Ima na predthodnoj stranici slika gruber što je postavio Bećarina pusta ,takvih radnih organa može i više od 13:osmeh:

Može običnog grubera od 13 radni tijela bez problema vuči.
Kao što mucobieno ima grubera koji ima 9 radni tijela a traktor je 105 ks.
Nevidim zašto nebi mogao takvog vuči od 13 radni tijela ?
Kod mene je case jxu 80 vukao od 11 radni tijela, ne duboko ali oko 17 cm dubine.
 
Radni organi redom Horsch, Ilgi i Simba :
20120514162131.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
20120514161451.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
20120822101150.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Slikano polovinom jula ove godine traktor je 155ks,masina se vidi i ne znam puno reci o njoj.
12072012663.jpg

A ovako ostane posle nje u lukovistu koje je bilo zalivano.
12072012672.jpg
 
Juce mi stigao Terrano od 3m i malo ga testirali. Slike nemam jer fotoaparat nisam poneo. Proban je na nekoj srednjoteskoj zemlji u nasem ataru. Radili smo sa njim sa krilima na dubinu od 15 -20 cm i bez krila na 25 cm. Posao koji odradi jer fantastican i mogla bi psenica da se seje posle jednog prohoda. Izgleda isto kao gore na slikama sto je postavio N.A. samo sto ima metalni valjak ( najteza varijanta ) koji neverovatno kako usitnjava i drobi zemlju, i vrhovi radnih organa su ojacani ( oni reckasti ) kao na slici sto je paor postavio. Parcela posle njega ostaje potpuno ravna i mnogo lepo izgleda jer valjak ostavlja strafte na celoj parceli. Bogami treba mu svih 195 ks da bi isao normalno.
 
Nazad
Vrh