Razrivač (Gruber)

Sa terena sa Severa Banata:
img0034.jpg

img0035.jpg
 
Radio sam sa 82-kom i IMT FOP gruber sa 9 radnih tela, iz dva puta sam sakrio nekih 80% kukurzovine i posle sam presao drljacom sa rotorima na kraju i na to posejao kukuruz i bilo je odlicno, samo sto sam 2 puta morao prskati korove.
@TOKIO@-Ja imam taj imt fop ali sa 11 radnih tela,radi odlično ali hteo sam da te pitam kako rešavaš one male biksne na sekcijama,jesi imao problema sa njima?Ustvari on se vodi kao podrivač ali je to više razrivač,tj.gruber
 
Poslednja izmena:
Vidim al ne vidim koji je.Tako na oko mi izgleda da bi to moj mogo vuci a u selu Lamborgini od 135 vuce sa 5 motika takav regentov gusce su mu nesto motike
 
Na koju dubinu je to rađeno? I da li je 1 ili 2 prohoda?

Na slici je jedan prohod sa skinutim krilcima. Prvo su isli sa krilcima i rekli da je dubina 15 cm a drugi put bez na dubinu od 25 cm. Mozda gresim jer nisam merio ali bi rekao da je umesto 15 cm bilo 10 cm a 15-20 cm umesto 25.

Definitivno je lepse uradio sa skinutim krilcima zbog vece dubine
 
Na slici je jedan prohod sa skinutim krilcima. Prvo su isli sa krilcima i rekli da je dubina 15 cm a drugi put bez na dubinu od 25 cm. Mozda gresim jer nisam merio ali bi rekao da je umesto 15 cm bilo 10 cm a 15-20 cm umesto 25.

Definitivno je lepse uradio sa skinutim krilcima zbog vece dubine
Nije fora raditi na 20-25 cm na strništu... nego sa krilcima na 10 cm !
 
Moj gruber koji sam remontovao sad.Ima 9+2 radna tela ali mislim da će za Mc105 to biti mnogo pa ću rasporediti na 9.Dobro odrađena dorada pa mi bilo žao da skidam ove dve pa videćemo ako ikad padne kiša pa u strnjištu posle tanjiranja šta će moći.Slažem se sa Draganom da gruber nije podrivač pa će možda lepo raditi jer mu nisu povećali zahvat već gustinu.tela na 20cm.Zekan ga je samo jedva ineo iz garaže
sdc11019.jpg
sdc11018.jpg
sdc11020.jpg
 
Nazad
Vrh