Razrivač (Gruber)

Stoji u oglasima jako-jako dugo.Sve što valja i ima normalnu cenu proda se do par dana maximalno.E sad šta je ovde ne znam.
 
Jel probao neko da gruberiše kukuruzište al da celi gornji sloj bude prekriven biljnim ostacima i kojim gruberom i traktorom ste to odradili???
 
Ja sam probao sa Claasom i gruberom 5 tela ali nisam skidao krila sa radnih organa, samo sam radio kako je bio nastelovan na mozda nekih 15cm dubine i nisam postigao zeljeni efekat ali cu ove godine mozda pokusati bez krila, dublje jer verujem da bih dobio zeljeni efekat skrivanja bar 80% kukuruzovine.
 
Neces nista postici jer u jednom prohodu sam i ja radio i to sa dubinom od 20-25cm pa nije pokrio vise od 60% mase.Ali posle toga tanjiranje je sve zavrsilo.
 
Ja sam probao sa Claasom i gruberom 5 tela ali nisam skidao krila sa radnih organa, samo sam radio kako je bio nastelovan na mozda nekih 15cm dubine i nisam postigao zeljeni efekat ali cu ove godine mozda pokusati bez krila, dublje jer verujem da bih dobio zeljeni efekat skrivanja bar 80% kukuruzovine.

Jel kukuruzovina bila istarupana, istanjurana ?
 
Tarupirana jeste, tanjirana nije. Radjeno je odmah posle beraca ZMAJ 222. Posle sam presao tanjiracom prober radi i malo je lepse izgledalo ali opet nije to bilo to.

Srdjane, moj gruber ima 5 radnih organa a tvoj barem duplo vise za isti radni zahvat pa je i efekat za nijansu drugaciji.
 
Jel probao neko da gruberiše kukuruzište al da celi gornji sloj bude prekriven biljnim ostacima i kojim gruberom i traktorom ste to odradili???
Radio sam sa 82-kom i IMT FOP gruber sa 9 radnih tela, iz dva puta sam sakrio nekih 80% kukurzovine i posle sam presao drljacom sa rotorima na kraju i na to posejao kukuruz i bilo je odlicno, samo sto sam 2 puta morao prskati korove.
 
Tarupirana jeste, tanjirana nije. Radjeno je odmah posle beraca ZMAJ 222. Posle sam presao tanjiracom prober radi i malo je lepse izgledalo ali opet nije to bilo to.

Srdjane, moj gruber ima 5 radnih organa a tvoj barem duplo vise za isti radni zahvat pa je i efekat za nijansu drugaciji.
Bild148-1.jpg

Sa ovim je radjeno tako da nema veze ako imas samo 5 radna tela u 2 reda ili 9-11 u tri reda,nece uraditi najbolje ako je dobar kukuruz bio ima dosta mase.
 
Isti takav sam prodao prosle godine jednom saletu iz Beceja.
Danas radio na jednom hektaru sa onim mojim vocarskim podrivacem i islo je solidno.Sutra "bacam"vestak pa drugi prohod.
 
Sta mislite da li bi mogao ovo da vuce RX-170-sa 10-tela,za spremanje zita na dubinu od 20 cm,pre toga da prodjem sa tanjiracom dravom-40.Mislim da bi to bilo najkvalitetnija priprema za Psenicu?I probao bih koji Hektar da prodjem sa Gruberom i ostavim za Suncokret?Moj drugar iz Mitrovice Mika Pavasovic ima manji od 7-tela i vuce sa Case 125,i jako je zadovoljan kvalitetom?Sta mislite o ovome ?
ntpodrivac2v.jpg
 
Drugar to vuče sa MF-om kad su bili vodoležaji na parcelama on je išo s njim da spremi za setvu kaže da razmišlja ako ne bude više imo problema sa suncokretom prodaće tanjirače
 
universal 774 Koliko mu je konja taj MF,i da li je probao sa Gruberom u jesen da prodje i tako da ostavi za Suncokret(ako jeste kako mu se pokazalo u odnosu na oranje).Jer sigurno je isplativije sa gruberom proci za Suncokret,samo je pitanje kako se odrazi na prinos?:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh