Razrivač (Gruber)

vucem ga oko 6 km dubina preko 25 cm, radni zahvat 2 metra, mozda malkice vise, na knap pokriva trag traktora. cena 1300 evra, kod vec poznatog uvoznika na putu izmedju mene i tebe.
 
Koji je radni zahvat ovog grubera?
Koji je to Belarus, ne vidim dobro na fotkama, nisi zumbirao(Šojić)? tj koji bi onda ekvivalentni zahvat trebao za moj 1221?
Imam laku sejačicu Lida od 4m koja lepo ulaže u zemlju, ali nema valjke nazad nego običnu branu pa se pitam kako bi sejala posle grubera žito? Nju nosi 952 Belarus.
Hvala na fotkama, proučiću, za sada razmišljam o satex-u, do jeseni kad planirma invest. imam vremena da odaberem, zahvat ra tela i sve ostalo.
 
@jstokucha sve pise u mojim postovima, sem da je rus 1025, to sam malopre napisao u nekoj drugoj temi. ja bi pokusao sa 3 metra a sto se tice setve nebih znao odgovoriti, nikad nisam to radio, zavisi od kulture koja je pre bila, tj da li ima buno zetvenih ostataka ili malo.
 
isli smo nesto. pa je pala kisa, i onda uzeli plugove i poorali sve. nismo hteli mrljati po blatu gruberom, traktor je imao nijansu vise proklizavanje, to je jedini razlog zbog koga smo orali, gruber je vukao jedan traktor, a orali smo s dva, to je isto malo presudilo...
 
Dali je potrebno da se stave na sva radna tela zakrivljena pera ili samo na zadnja dva bočna levi i desni ?


lemken1.jpg



lemken2.jpg
 
Samo na krajnje radne organe idu zakrivljena pera.

---------- Poruka napisana 22-01-12 u 20:39 ---------- Prethodna poruka je 20-01-12 at 06:27 ----------

Drugar je konacno okacio snimak mog gruberisanja od letos:

 
Gruber radi dobro, jel. Al spiker je samo taki, "davi bez ruku" i "kolje bez noža". :haha:



Malo OT: Perkins se nečuje, al se zato vidi na uvratinama.
 
Jbg, vidi se na auspuhu kad ta hidraulika za napred-nazad zdravo mLogo odvlaci snage za promenu smera kretanja :)

Diskovi jesu predvidjeni da stoje i rade na gruberu ali za tu dubinu nisu-jednostavno ih je zemlja zaustavljala. Jesenas kad sam gruberisao na 25-27cm sam bio na knap sa dubinom zbog diskova, desavalo se da ponekad stanu jer ne mogu vislje da se podignu.
 
Nazad
Vrh