Razrivač (Gruber)

Malo smo ga ojacali jer su ranije flahovi piramide bili slabiji, time je dobio i na kilazi, stavili flahove 20 mm x 100 mm, skinuli rotor i montirali tockove.
Spreman za rad cim malo smrzne.
Preostalo je jos 18 kj.
531792d653c31a0c820cf0f178a3162f.jpg


34381723c23a5c163859c49deb754114.jpg


a660e74ca5fcf79f6136d9d5c501f798.jpg


09f36e4f8cff04150d1a01e17a29eec9.jpg


4a4aa90a38c9cc7c5800a394d231d818.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za Landstal ne znam,ali ilgi je kod nas polozio.vec par godina radi bez problema.cak je i farba odlicna,nasuprot vecine turskih masina.jedina zamerka je tezina...muka za nositi u transportu,lagano i bez zurbe.
 
Kod mene Ilgi od 2012. bez i najmanjeg problema. Zaustavi traktor, al na njemu ni najmanje pukotine. Jednio sam zamenuo valjak. Uzeo sam onaj Vring koji je 10x bolji od onog teskog kembridz valjka. Em se lakse vuce, em ne gusi. Mislim da je ovo peta garnitura spiceva i druga garnitura oih dasaka iznad spiceva. Caure smo pred ovu sezonu promenuli i to je to.
E da, otpala mi uticnica za rasvetu pa moram kupiti novu 8-)
 
Kolega planira da kupi gruber. Dilema mu je koje rotore da uzme. Ako sam ga dobro razumeo, jedna varijanta je sa dva rotora - prvi cevasti a drugi sa flahovima. Za drugu varijantu ga nisam najbolje razumeo, spominjao je kembridž valjak i L profile, možda će neko skapirati na kakav rotor misli... Koja je varijanta bolja?

Inače, spominjao mi je 3m sa 7 radnih tela u dva reda, da li je 140ks dovoljno za ovu varijantu? Naša srbobranska zemlja nije teška...
 
Rotor samo V-rinh, ili T-ring. Ostalo je problematicno kad je vlazno. Mi smo se preporodili od kad smo zamenuli valjak i stavili V-ring. Kuhn ima jako dobro resene cistace na rotoru. Radi bukvalno u svim uslovima. Pre smo imali rotor koji je kao kembridz. Pretezak, lako se zagusi pa onda deluje kao kocnica.
 
Kolega planira da kupi gruber. Dilema mu je koje rotore da uzme. Ako sam ga dobro razumeo, jedna varijanta je sa dva rotora - prvi cevasti a drugi sa flahovima. Za drugu varijantu ga nisam najbolje razumeo, spominjao je kembridž valjak i L profile, možda će neko skapirati na kakav rotor misli... Koja je varijanta bolja?

Inače, spominjao mi je 3m sa 7 radnih tela u dva reda, da li je 140ks dovoljno za ovu varijantu? Naša srbobranska zemlja nije teška...
Za rotore kako hoće, neka vidi kod drugih iz sela šta se bolje pokazalo... ali za tip grubera bih mu savetovao da uzme 3m u 3 reda (i verovatno 10 ili 11 radnih organa). Teži gruber, manji radni organi koji mogu raditi pliće a kvalitetnije tj sitnije. Pretpostavljam da gleda Lemken Kristal, ja bih mu savetovao da gleda Karat.
 
Da, Lemken Kristal je gledao. Ali i jedan domaće proizvodnje. Velika je cenovna razlika između Karata i Kristala, to je problem. Plus traktor od svega 140ks koji je slab za tog Karata.
 
Pa, jeste malo je malo 140ks, to je neka donja granica ali išlo bi to. Po meni, ako u budućnosti planira da menja traktor za jači, bolje da sad uzme Karat-a pa će mu gruber biti rešen. A ako neće pojačati ergelu, onda neka uzme 2,5m Huđika.
 
Kod mene Ilgi od 2012. bez i najmanjeg problema. Zaustavi traktor, al na njemu ni najmanje pukotine. Jednio sam zamenuo valjak. Uzeo sam onaj Vring koji je 10x bolji od onog teskog kembridz valjka. Em se lakse vuce, em ne gusi. Mislim da je ovo peta garnitura spiceva i druga garnitura oih dasaka iznad spiceva. Caure smo pred ovu sezonu promenuli i to je to.
E da, otpala mi uticnica za rasvetu pa moram kupiti novu 8-)
Gd su mu te Ćaure?
 
Nazad
Vrh