Razrivač (Gruber)

Ja imam tesku kuhn hxs tanjiracu od 4t i diskove nazubljene sve 660mm,ali slabasan traktor za nju.Ne mogu da postignem brzinu ,brzina mu daje lepotu...😁
 
Ja sam ove godine malo promenio taktiku. Isao sam jedan za drugim prohod gruberom, plitko na 10ak cm(minimalno koliko je moglo). Spremilo se kao u prolece, jedino sam pogresio sto to nisam radio pre same setve, nego je ovako stojalo 10ak dana. U tih 10 dana pala kisurina pa malo splejala, mada masina je odlicno usejala pa nije bilo problema.
Da li ste probali, gruber pa tanjiraca, kako to izgleda, planiram na jesen da probam

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
XD,to mozda ako se vuce kao podrivac do rama duboko,ali to nije za te stvari jer su previse gusto postavljena radna tela,ako je suvo i slicno to se ne bi moglo vuci zbog grudvi koje ne bi prolazile izmedju radnih tela.
Ja sam evo pre pola sata stigao kuci ,razrivao sojiste,imam isti takav razrivac sa 7 tela samo bez valjka,jer onda kad sam ga kupovao nije bilo ovako na klip pa nisam uzeo ...poceo sam ja inace praviti neki valjak za njega ali nisam stigao da zavrsim.
Ovo ja vucem sa 82.1 kao zamenu oranju na sojistu,strnjici i nesto suncokretista ,kako kad.Traktor vuce isto tesko kao plug trobrazni ,u istim brzinama ,na dubini od 25-30 cm,ok ko ima tesku zemlju pa sa 82.1 vuce dvobrazni plug,ovo onda ne bi vukao na dubinu oranja.Slabo mesa zetvene ostatke,nije kao gruber sa bocnim krilcima ,ali opet zadovoljan sam kako radi,ionako tanjiram pre njega,jos ja nemam ni secku na kombajnu....Sa seckom bi to bila potpuno druga prica.
Ja sam zadovoljan sa tim,prosle godine sam do kanala kidao neke zile od onog kiseljaka ili kako se vec zove,ono kao divlje zbunje ,tu mi pukla 3 sigurnosna srafa i jedan taj spic,to crveno dole sto ide u zemlju,u Agropanonci mislim da je oko 500-700 din komad.Imaju i neke te spiceve sa kao bocnim krilcima po desetak cm sirine,nzm kako bi sa njim radio,mozda bi malo bolje mesao od gore zemlju,tj zetvene ostatke.
 
Nazad
Vrh