Razrivač (Gruber)

Video sam na Cicijevom Y.T kanalu da ga vuče sa Arionom.Ako se javi da malo prokomentariše kako ta kombinacija ide kod njega
 
Ja sam mislio da za pumu 210 uzmem ovakav gruber od 3,5m, naravno sa v ring pakerom pozadi. Šta kazete na to vi koji ga imate? Nemam teska zemljista kao kod Cicija, crnica 1-2klase,nije SmoLnica.i još nesto, da li uzimati sa tim non stop sistemom na opruge ili sa sigurnosnim šrafom?
 
IMG_0134.jpg

Redukovana obrada za soju
 
Nisam jos nikad stavio krilca ona su za 15 i manje… imam 20.8 R 38. probao sam ga na punu dubinu negde na 33 do 35 cm ide ali jako sporo na dubinu od 28 sam radio nesto sto je godinama jedva malo poorano tu se zelenko vukao 4 i 5 brzinom i malo na zadnjim tockovima nigde nista se nije smotalo niti puklo ali ti je mali deo na kraju njive. Inace ide lepo samo je problem transport.
 
Video sam na Cicijevom Y.T kanalu da ga vuče sa Arionom.Ako se javi da malo prokomentariše kako ta kombinacija ide kod njega
Gruber vucem sa Arionom samo kada moram. NH je tanjirao kukuruzista i da ne bi stajao radio sam Arion+Terrano dva dana i uradio nekih 45 KJ. Radio sam sa krilika na dubinu od 15-18 cm uglavnom strnjista koja je vec radio NH letos tako da je islo prilicno lako zato je Arion mogao da vuce sa 8 km/h. Radio sam i dve parcele sojista u nekoj osrednjoj zemlji i tu je brzina bila od 6.7 - 7.5 km/h.
 
Video sam na Cicijevom Y.T kanalu da ga vuče sa Arionom.Ako se javi da malo prokomentariše kako ta kombinaci
Ne verujem da Cici ima tezu zemlju nego mi...ili ako i ima,povrsine su daleko manje.sa 160 ks ne bi mogao vise od 15 cm.a o transportu da i ne pisem.
Znači da bih ja mogao sa 150 ks da radim na dubinu od 20-25 cm iz dva i više prohoda?
Da bi ti bilo malo jasnije da nista nije sigurno navescu ti podatak da na dubinu od 20 cm Mf 8160 ne predje 6 km/h,traktor ima snage ali cima strasno.nije svaka zemlja ista,kao i sto svi konji nisu isti.
 
Gruber vucem sa Arionom samo kada moram. NH je tanjirao kukuruzista i da ne bi stajao radio sam Arion+Terrano dva dana i uradio nekih 45 KJ. Radio sam sa krilika na dubinu od 15-18 cm uglavnom strnjista koja je vec radio NH letos tako da je islo prilicno lako zato je Arion mogao da vuce sa 8 km/h. Radio sam i dve parcele sojista u nekoj osrednjoj zemlji i tu je brzina bila od 6.7 - 7.5 km/h.
Kako radis strnjista?nakon skidanja psenice 1x,sad 1x,i posle jos nesto?pitam zbog dosta slame.
 
Ja sam mislio da za pumu 210 uzmem ovakav gruber od 3,5m, naravno sa v ring pakerom pozadi. Šta kazete na to vi koji ga imate? Nemam teska zemljista kao kod Cicija, crnica 1-2klase,nije SmoLnica.i još nesto, da li uzimati sa tim non stop sistemom na opruge ili sa sigurnosnim šrafom?
Non-stop sistem definitivno!
Prošle sezone na 25cm polomio sam 1 kom,ove u strnjici na 15cm polomio sam 10!Ako postoji mogućnost samo non stop i ne okreći se.
 
Kako radis strnjista?nakon skidanja psenice 1x,sad 1x,i posle jos nesto?pitam zbog dosta slame.
Tanjirao sam posle skidanja psenice i posle velike kise letos kada se prosusilo uradio sam gruberom i sada ponovo gruberom. Prskanje strnjista je izostalo ove godine. Riromske korove nisam imao pa sam odlucio sa varijantu da obradim vise puta.
 
Ne verujem da Cici ima tezu zemlju nego mi...ili ako i ima,povrsine su daleko manje.sa 160 ks ne bi mogao vise od 15 cm.a o transportu da i ne pisem.

Da bi ti bilo malo jasnije da nista nije sigurno navescu ti podatak da na dubinu od 20 cm Mf 8160 ne predje 6 km/h,traktor ima snage ali cima strasno.nije svaka zemlja ista,kao i sto svi konji nisu isti.
Pa ako pricas o teskoj zemlji naravno da je puno 3m jer 3m zahvat nekog pluga treba minimum 6 glava a to je za 250+ks, a po meni bolje tu zemlju obraditi podrivacem pa ici gruber finis posle skidanje psenice ...
 
Gledam kako lepo rade ovi gruberi i kad pročitam kolika snaga treba za njih, pogledam u mog fergu i kažem: "Videćemo neki drugi put".
Ма није ти то само за "Ферџу", већ готово за све испод сто коњова. Гледаш нове технологије и фрустрираш се што нешто не имплементирају на оруђу са трактор мањих снага.
 
Ne guši,možeš proći preko otkosa slame.Jako lepo meša zemlju.Mana ko i svima jeste što hoće da zaglavi na rotoru kad je baš mokro.
Robotski varovi,plastificiran,hidraulično štelovanje dubine,najbolji na tržištu a,tako i cena!
 
Nazad
Vrh