Razrivač (Gruber)

Taj valjak mi toliko išao na ...živac!!Mokra je bila zemlja kad sam razrivao,i na par h zaglavi!Razmišljam da naplavim običan glatki valjak i da menjam po potrebi.
Inače pisao sam na facebuku potrošnja sa razrivačem na dubinu 25cm bila mi je 20l po H!!!Na moje iznenađenje još i manja u kukuruzu!
 
Radio sam i sa krilcima. Nisam primetio veliku razliku u potrebnoj snazi. Ja vise radim bez krilaca zato sto to je to bila preporuka horsha.
 
Radio sam i sa krilcima. Nisam primetio veliku razliku u potrebnoj snazi. Ja vise radim bez krilaca zato sto to je to bila preporuka horsha.
I kod Huđika je ista preporuka.Mada ja mislim da se to odnosi samo za radne organe koji imaju sigurnosni šraf(kao kod mene).Kod tebe u non-stop sistemu može se raditi i sa krilcima na većim dubinama.Samo što po meni nema logike jer opet pravi plužni đon kao plug.Inače ja ne bih mogao da radim sa krilcima 7 radnih organa 2,15m i traktorom od 110ks!Fale mu konjići...
 
Kod mene ove godine tanjiranje 4lit/kj+podrivanje 8lit
Oranje 15-18lit. I u podrivanju duplo veci ucinak,e sad gruber nemam pa ne znam koliko bi sa njim trosio.
Koju dubinu ti radis kolega kada trosis 8lit u podrivanju,
Podrivanje Sojista 12 lit
Podrivanje Strnjista 15 lit
Tanjiranje 3-4 lit
Oranje je islo oko 11 lit ...
 
Po nekom mom skronom mišljenju nijedan gruber ili razrivač nije napravljen da ide direktno u kukuruzište. Naravno da ima onih koji će ići i neće gušiti ali to opet po meni nije poso. Prvo tanjirača jedan prohod pa onda gruber i to je zakon za mene...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Ja sam isao kontra i ispalo je ekstra
 
Pozdrav, da li je neko od forumasa radio ili poseduje gruber tupanjac, kakva su iskustva..
 
Da li traktor 160-180 moze da radi sa gruberom od 3 metara, sa organima u 3 reda?
 
Po nekom mom skronom mišljenju nijedan gruber ili razrivač nije napravljen da ide direktno u kukuruzište. Naravno da ima onih koji će ići i neće gušiti ali to opet po meni nije poso. Prvo tanjirača jedan prohod pa onda gruber i to je zakon za mene...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Da li posle tanjiraca+gruber moze odmah zito da se seje ili moras jos jedan prohod tipa tanjiraca/setvospremac pre sejanja?
 
Za žito idem dva puta tanjirača, bude lepše i sitnije...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja sam ove godine malo promenio taktiku. Isao sam jedan za drugim prohod gruberom, plitko na 10ak cm(minimalno koliko je moglo). Spremilo se kao u prolece, jedino sam pogresio sto to nisam radio pre same setve, nego je ovako stojalo 10ak dana. U tih 10 dana pala kisurina pa malo splejala, mada masina je odlicno usejala pa nije bilo problema.
 
Nazad
Vrh