Razrivač (Gruber)

Po meni je problem dva reda radnih organa. Loše izmesaju naspram onih sa 3 ili čak 4 reda radnih organa. Naravno fale diskovi pre valjka.
 
U toj masi svaki bi radio lose,razlike bi bile minimalne.Mozda gresim ali koliko se vidi dosta je lose iseckana kukuruzovina,ima dugackih delova, i to najvise utice.
 
Utice vise faktora...broj radnih organa,u koliko redova su postavljeni,polozaj radnog organa tj ugao naspram rama i ulazak u zemlju,polozaj radnih krilaca(sa kojima se regulise procenat mesanja zemlje sa zetvenim ostacima)...i kao sto sam vec napisao,diskovi za mesanje i ravnanje zemlje.
 
Ne znam koliko se vidi ali ti tanjiri puno znace mada po meni mora biti gruber u više od 2 reda radnih organa.
 
Ja sam pre par godina dobio da probam Petingerov sinhro 3030...kada se usteluje to jako dobro radi...samo sto za takav gruber treba minimalno 150 ks i traktor tezine min 7000 kg...ja sam ga vukao sa maxxumom 125.
 
Ja sa mojim Regent-om u 3 reda nisam mogao u kukurzovinu, odmah zagusi, iza kombajna sa 6 redova, izmedju kombajna ide bez problema i mnogo lepse uradi. Morao sam jednom proci sa tanjiracom samo iza kombajna.
 
Po nekom mom skronom mišljenju nijedan gruber ili razrivač nije napravljen da ide direktno u kukuruzište. Naravno da ima onih koji će ići i neće gušiti ali to opet po meni nije poso. Prvo tanjirača jedan prohod pa onda gruber i to je zakon za mene...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Tanjiranje + gruberisanje je manje goriva nego samo oranje. A na oranju imaš jedan prohod više u proleće. Oranje je najbolje što se tiče sakrivanja žetvenih ostataka. Ali ko neće da ore nego samo da razriva, samo kukuruzište jednom preleteti tanjiračom pa onda razrivač. U ostalim kulturama ne mora tanjirača pre razrivača...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Tanjiranje + gruberisanje je manje goriva nego samo oranje. A na oranju imaš jedan prohod više u proleće. Oranje je najbolje što se tiče sakrivanja žetvenih ostataka. Ali ko neće da ore nego samo da razriva, samo kukuruzište jednom preleteti tanjiračom pa onda razrivač. U ostalim kulturama ne mora tanjirača pre razrivača...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Ne bih se bas slozio da je manje goriva gruber+tanjiraca od oranja...
 
Bar 170 da bi mogao da ga vuces na neku dubinu od 25+ cm i pri brzini od 7-8 km.
Znas da nekad i ovaj moj *deda* mora da se upne, a ima 190 ks i 9100 kg.
Kad su uslovi dobri onda moze i 10 km, al kad je mokro onda mora i manje.
Valjak je dosta tezak i hoce da se nakupi blata kad je mokro. Imam ideju da menjam valjak da mogu bez problema raditi i kad uslovi bas i nisu idealni.
Licno mislim da sa drugim valjjom i potreba za snagom bi opala na tu nekih 150 ks. Imam utisak da valjak trazi dosta, a i jako je trzak.
Cici je radio bez valjka, on bi nam mogao nesto reci o tome koliko valjak odnosi snage.
 
Nazad
Vrh