Razrivač (Gruber)

To je nesto deseto i to razumem... a kad neko tera na 1600 obrtaja u teskim operacijama jer misli da ce tu ustedeti na gorivu ja se tu ne nalazim :ideja:
Ne znam koje traktore imas, ali itekako zavisi potrosnja od rezima rada motora. Bar se na vecim traktorima to dobro oseti. Takodje zavisi i od stila voznje. Neki preporucuju cak i voznju na 1600 obrtaja sa konstatnim gusenjem motora jer je tada iskoriscenje najvece.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ne znam koje traktore imas, ali itekako zavisi potrosnja od rezima rada motora. Bar se na vecim traktorima to dobro oseti. Takodje zavisi i od stila voznje. Neki preporucuju cak i voznju na 1600 obrtaja sa konstatnim gusenjem motora jer je tada iskoriscenje najvece.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

A ko to preporucuje da se traktor pri najvecim opterecenjem vozi na 1600 obrtaja
 
Kad se vec spominju niski obrtaji,kaze Fendt da je lakse po motor i traje duze.
The Fendt iD low engine speed concept results in permanently low fuel consumption and an extended service life. The speed band of the Fendt 1000 Vario ranges from 650 rpm to 1,700 rpm. In the main working range, the speeds range from 1,100 to 1,500 rpm, which is gentle on the components and lowers consumption. The engine of the Fendt 1050 Vario already delivers an impressive 2,400 Nm of torque at just 1,100 rpm.
 
Sa tim većim traktorima kada se radi na manjim obrtajima manja je potrošnja goriva, manje habanje motora, manja buka i što je jedna od bitnijih stvari sporije tuče radne sate. Ja sa claasom radim dva setvospremiranja u proleće, prevoz pšenice, soje i kukuruza, tanjiranje strnjike, gruberisanje strnjike, tanjranje za pšenicu, razrivanje u jesen i na kraju oranje. Plus dosta uslužnog posla i napravim oko 500 sati godišnje, ali zato svaki taj posao se radi do 1800 obrtaja retko kad dam gas do 1900, preko toga nejde...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja mislim da na novije traktore sa digitalnim brojacem mč. ne zavisi vise od obrtaja motora. Ja sam testirao na Yto x804 1h/1mč, dal prskam sa 1200 obrtaja ili orem sa 1800 obrtaja motora iste sate nabija, to je isti slucaj i na Zetor Proxima i na Belarusima sa digitalnim brojacem mč. Dok na Imt piše mč. pri 1500obr/min. Mtz 82 pri 1800obt/min. a Mtz 1025 pri 2200obr/min. tako piše na satu. Belarus 1025 sam testitao par puta na oranju iz dosade, pri 1700-1800obr/min. nabije 1mč za 80+min.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Nema veze sa obrtajem,kod mene digitalni racuna kao sat obican..bas kad smo ga uzeli ja ga upalio i puatio u dvoriste na ler da radi kad je proslo sat vremena on ubelezio toliko znaci nema veze sa obrtajem motora da meri casove rada

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
To je malte ne ler. Dok stoji u mestu može da radi na tim obrtajima. Ovako, i po lenijama kad idem ispod 1500 nije...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Meni na ele. agregatu 1500o motora non stop, od paljenja do gasenja, ali ipak i tu motor trpi razlicita opterecenja, jer na primer pumpa mi je 7.5 kw a frekventnim regulatorom regulisesm njen rad pa time i opterecenje agegata. Pa tako pumpa u bunaru radi na, trosi, 3.5kw, dozator pumpa 1.1kw. Tako da i ako motor radi istim gasom, opterecenje varira. Sto je dobro za motor.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Da li si probao da prvo prodjes tanjiracom da malo izmesa ostatke pa onda sa gruberom? Mislim da ti onda ne bi slagao ostatke ovako iza sebe.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Ovo je radjeno oko 20 . septembra, odmah posle skidanja kukuruza. Drugi prohod je bio tanjiracom posle 3-4 nedelje i odmah setva. Sejano je sa IMT sejacicom, nije gusilo. Dubina rada grubera ovde je 25 cm. Meni se cini da je kombinacija prvo gruber a onda tanjiraca, najbolja. Gruber prvo razrije zemlju a tanjiraca posle samo finisira, usitni i jos malo promesa kukuruzovinu i zemlju. Za sejacicu sa diskovima to je sasvim dovoljno.
 
Ovo je radjeno oko 20 . septembra, odmah posle skidanja kukuruza. Drugi prohod je bio tanjiracom posle 3-4 nedelje i odmah setva. Sejano je sa IMT sejacicom, nije gusilo. Dubina rada grubera ovde je 25 cm. Meni se cini da je kombinacija prvo gruber a onda tanjiraca, najbolja. Gruber prvo razrije zemlju a tanjiraca posle samo finisira, usitni i jos malo promesa kukuruzovinu i zemlju. Za sejacicu sa diskovima to je sasvim dovoljno.
Kojom brzinom
Nema veze sa obrtajem,kod mene digitalni racuna kao sat obican..bas kad smo ga uzeli ja ga upalio i puatio u dvoriste na ler da radi kad je proslo sat vremena on ubelezio toliko znaci nema veze sa obrtajem motora da meri casove rada

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Da li bih mogao vući forzu sa sedam radni tela traktor od 110 konja, tvoje mišljenje? Koliko si brzo išao na ovoj dubini od 25 cm?
Ovo je radjeno oko 20 . septembra, odmah posle skidanja kukuruza. Drugi prohod je bio tanjiracom posle 3-4 nedelje i odmah setva. Sejano je sa IMT sejacicom, nije gusilo. Dubina rada grubera ovde je 25 cm. Meni se cini da je kombinacija prvo gruber a onda tanjiraca, najbolja. Gruber prvo razrije zemlju a tanjiraca posle samo finisira, usitni i jos malo promesa kukuruzovinu i zemlju. Za sejacicu sa diskovima to je sasvim dovoljno.
 
Nazad
Vrh