Razrivač (Gruber)

I jedno i drugo, planiram sojista i strnjike da radim sa njim da se ne ore,da probamo malo i bez pluga ,da vidimo razliku u toj obradi
Koliko je kod njih sa ovakvom opremom i koliko ce ga konjica nositi?

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
 
Izgubio sam 2 noza sa grubera u poslednje dve godine i stavio sam neke zamenske nozeve sa kojima nisam bio zadovoljan posto su se mnogo trosili. Juce sam uzeo 2 original Horsch noza.

Na slikama se vidi novi noz i stari koji je uradio 4.000 KJ. U duzini skoro da i nema razlike ali se prilicno istanjio u odnosu na nov noz.

RRXEEBq.jpg


nfn7Zhy.jpg


Na ovoj slici se vidi debljina novog noza.

Poa5uky.jpg
 
To nije nista sto se istanjio, drugi ne bi izdrzali tako ni do 500kj.
Sve u svemu samo ime Horsch reci to je dovoljno.:):bravo:
Cici posto je bio jedan noz?Moze i na pp odgovor
 
Da li je to ona najkvalitetnija varijanta noža, neki titanijum ili kako se već zove?

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Mi smo danas sastavili traktor i zakacili gruber,mislim da je mokro jos za rad,al opet mora se otimati za pripremu psenice. Sutra krecemo sigurno
 
Cici da li hoce da ti se napuni (zabetonira) zadnji valjak na gruberu/tanjrači zemljom ili ti čistači dobro odradjuju posao i sve skinu? Gledam tip zemlje koji radis i vidim da bih ja tu sa obicnim cevastim valjkom plakao posle 1h posla.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 

Jos malo, pa gotovo.
Sta mislite da se ne dira vise, samo u prolece diskosna sejalica i prskanje totalom?
 
Nazad
Vrh