Razrivač (Gruber)

Islo fino ovih dana...

5096deba1f49c6c117465dd44463547a.jpg


52cb7549d96047920bd189a7c4ed6b3a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, tako sam i mislio, i zbog tog, a i zbog trave, a to se stari najviše boji. Ja bih rađe da je malo grublja obrada, ali nemam takav podrivač ni sa čime ga povuć pa me baš zanima kako će ovo ispasti.
 
Ja koliko sam zaključio problem u prvih par godina kod takve obrade i jeste korov. Cicimoric takvu obradu primenjuje a s obzirom na zemlju rezultati su mu odlični.
Po meni uz takvu obradu je dobro imati diskosnu sejalicu. Ranije ide priprema, korov mora početi nicati što bolje, u to se useva i sledi prskanje totalom pre nicanja useva. Hoće li se tu dodati zemljišni herbicid pitanje je vremenskih uslova i daljeg plana. Na taj način je garantovano nicanje useva u odličnim uslovima.
 
Ja koliko sam zaključio problem u prvih par godina kod takve obrade i jeste korov. Cicimoric takvu obradu primenjuje a s obzirom na zemlju rezultati su mu odlični.
Po meni uz takvu obradu je dobro imati diskosnu sejalicu. Ranije ide priprema, korov mora početi nicati što bolje, u to se useva i sledi prskanje totalom pre nicanja useva. Hoće li se tu dodati zemljišni herbicid pitanje je vremenskih uslova i daljeg plana. Na taj način je garantovano nicanje useva u odličnim uslovima.
Bas to ja planiram od proleca.
Samo sto se ja pitam, da li i pripremati zemljište u prolece....
 
Ovo lepo izglda i u planu mi je da kupim gruber ali ove godine ne znam kako bi prošlo u u smolnici . Ne može ni tri brazde plug da vuče koliko je zemlja vlažna i nabivena na nekoj dubini . Stvarno zaguljena zemlja za rad do bola . Na kojoj dubini radiš?
 
Imam i ja 10-12ha bele gline.
Uvek je bio problem sa spremanjem i zadrzavala vodu.
Od kada je radim gruberom, tih problema nemam...
 
Ovo lepo izglda i u planu mi je da kupim gruber ali ove godine ne znam kako bi prošlo u u smolnici . Ne može ni tri brazde plug da vuče koliko je zemlja vlažna i nabivena na nekoj dubini . Stvarno zaguljena zemlja za rad do bola . Na kojoj dubini radiš?
Radio sam na oko 20cm, manje vise 1-2cm, zavisi i do zemlje kako se radi. Ja sam planirao da cu bar na 30cm da radim, ali ne moze da ga vuce, svakako ide teže od pluga 3x35 Vogel Noot-a, jednu do dve brzine sporije sam isao. Problem je što je veci traktor širi od 2m i više gazi nego što uradi, ovaj je tamam, što se tiče dimenzije.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
I ja imam 1025 zato i pitam da bi znao šta da kupim kad se ukaže prilika . Mada kod vas mislim da je lakša zemlja za rad ali opet nije lako
 
Zavrseni radovi za ovu godinu, zabelezio sam par slika i videozapisa sa gruberom u radu. Za sad sam zadovoljan, videcemo do godine kako ce se pokazati zemlja.


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
Zemlja je prst gore...cim se tako lista ispred svakog tela na videu..kod nas u ataru sa 200 konja ne ide 7 km/h,a nekad hoce i traktor da zaustavi.
 
Nazad
Vrh